Kampaņā "Atklāj Latviju no jauna" Kurzemes vēstnesis būs Luijs Fonteins

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) uzsāk vietējā tūrisma veicināšanas kampaņu "Atklāj Latviju no jauna" un aicina iedzīvotājus par godu valsts svētku mēnesim aktīvi apceļot Latviju, kopīgiem spēkiem sakrājot un uzdāvinot Latvijai miljons apceļotos kilometrus. Katrs iedzīvotājs kilometrus var pievienot speciālā aplikācijā draugiem.lv - www.draugiem.lv/atklajlatviju.>

Kā liecina TAVA informācija, šobrīd iedzīvotāji vairāk izvēlas apceļot Latviju aktīvajā vasaras tūrisma sezonā. "Atklāj Latviju no jauna" mērķis ir mainīt iedzīvotāju priekšstatus par ceļošanas paradumiem un parādīt ceļošanas iespējas gada garumā - arī vēlā rudenī, ziemā un agrā pavasarī.

Armands Slokenbergs, TAVA direktors: "Ar kampaņu aicināsim iedzīvotājus atklāt Latviju no jauna un apjaust, cik patiesībā daudz vietas tepat Latvijā ir neapskatītas un neapceļotas. Turklāt ar video reklāmām mudināsim paskatīties uz Latviju no cita skatupunkta: ar ārvalstnieku acīm, kas atklājuši Latviju, to iemīļojuši un palikuši uz pastāvīgu dzīvi, vai arī iedzīvotāju acīm, kas dzīvojuši ilgu laiku ārpus Latvijas, atgriezušies atpakaļ un uz Latviju raugās ar pavisam citu apbrīnu. Šo cilvēku stāsti sniegs mums iedvesmu un vēlmi arī pašiem atklāt Latviju no jauna, jo kurš gan cits, ja ne paši spējam to novērtēt."

Lai mudinātu iedzīvotājus vairāk apceļot Latviju, kā sākuma starts kampaņai ir izstrādāts īpašs apceļoto kilometru skaitīklis, kas sociālajā vietnē draugiem.lv aicinās iedzīvotājus aktīvi apceļot Latviju un kopīgiem spēkiem mēneša laikā sakrāt Latvijai miljons kilometrus.

Jānis Palkavnieks, sociālā tīkla draugiem.lv pārstāvis: "Sakrātie miljons kilometri būtu simboliska iedzīvotāju dāvana Latvijai tās dzimšanas dienā novembrī. Tāpēc mūsu visu uzdevums brīvdienās kopā ar ģimeni jauki pavadīt laiku un doties iepazīt jaunas vietas Latvijā. Nav svarīgi, cik tās ir zināmas vai populāras. Tā arī var būt ceļošana pa laukiem, pastaiga pilsētā vai gar jūras krastu, garšīgu pusdienu baudīšana kādā jaunatklātā restorāniņā, kādas izstādes apskate. Galvenais, ka mēs mainām savus priekšstatus par ceļošanu, esam aktīvi un izbaudām Latvijas dabas un tūrisma sniegtās priekšrocības, neatkarīgi no gadalaika."

Iesaistīties kilometru krāšanā ir vienkārši! Tikai www.draugiem.lv/atklajlatviju/miljons jāpievieno nobrauktie kilometri, norādot veikto maršrutu un pievienojot fotogrāfiju.

Kurzemes vēstnesis Luijs Fonteins pēc 18 Liepājā pavadītiem gadiem ir pārliecināts, ka šajā pilsētā piedzimis ne vien vējš, bet arī skaisti cilvēki, elpu aizraujoša koka arhitektūra un vairāki vērtīgi, laika nesaudzēti, tāpēc vēl jo rūpīgāk spodrināmi pilsētas dārgumi. VIDEO.

Ieva Sitenkova, otra Kurzemes vēstnese, Kuldīgā un Skrundā dzīvojusi līdz 18 gadu vecumam. Pēc studijām devusies apceļot pasauli un strādāt. Tomēr pēc četriem gadiem vēlējusies atgriezties Latvijā, par spīti labajiem sadzīves apstākļiem Kiprā. Vienu dienu viņa veltīja, lai parādītu labākās bērnības vietas Kuldīgā un Skrundā. Izrādās, nekas no labā nav zudis un šīs vietas vienmēr Ievu pacietīgi gaidījušas atgriežamies mājās.
 
Vairāk lasiet www.draugiem.lv/atklajlatviju/ un kampaņas mājaslapā www.atklajlatviju.lv.

Inese Ozoliņa

Pievieno komentāru

Kultūra