Jūlija beigās atkal sāksies festivāls "Liepājas vasara"

No 27. jūlija līdz 30. augustam Liepājā norisināsies klasiskās mūzikas festivāls "Liepājas vasara", šosezon piedāvājot koncertus ar vairākiem izciliem māksliniekiem gan no Latvijas, gan ārvalstīm, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

"Šis koncertcikls ir ar bagātu vēsturi, bet savā atjauninātajā formātā – kā festivāls "Liepājas vasara" šogad notiks jau 3.reizi. Turklāt pirmo reizi tas izskanēs starptautiska mākslinieku sastāva sniegumā," stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Festivāla astoņos koncertos būs iespēja dzirdēt tādus spilgtus māksliniekus kā pianistu Vestardu Šimku, izraēļu mandolīnistu Avi Avitalu, kas bijis nominēts prestižajai Grammy balvai, čellisti Daci Zālīti un azerbaidžāņu pianisti Jeganu Ahundovu. Ar pēdējām divām, tāpat kā ar starptautisku atzinību guvušo, jauno igauņu diriģentu Risto Jostu Liepājas Simfoniskais orķestris tiksies pirmo reizi. Ar lielu prieku orķestra mūziķi gaida sadarbību ar diriģentiem Gintaru Rinkeviču no Lietuvas un Jalčinu Adigezalovu no Azerbaidžānas.

"Šogad esam palielinājuši simfoniskās mūzikas īpatsvaru šajā festivālā, bet būs arī klausītāju iecienītie kamermūzikas koncerti. Jaunievedums festivālā "Liepājas vasara" būs baroka mūzikas koncerti," saka Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Šoreiz festivāls "Liepājas vasara" sadarbosies ne tikai ar kori "Latvija" un Starptautisko garīgās mūzikas festivālu, bet arī ar Cēsu mākslas festivālu, Balvu kamermūzikas festivālu un Starptautisko Gebeles mūzikas festivālu, kas katru gadu norisinās Azerbaidžānā.

Biļetes uz festivāla "Liepājas vasara" koncertiem var iegādāties visās "Biļešu Paradīzes" kasēs. Piedāvāti tiek arī divu veidu abonementi.

Aktuālo informāciju par festivālu "Liepājas vasara" var atrast Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv, kā arī festivāla mājaslapā www.liepajasvasara.lv.

Festivāls "Liepājas vasara" notiek ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Valsts kultūrkapitāla fonda un Izraēlas vēstniecības finansiālu atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra