Jaunzeme-Grende: "Kultūra ir pirmā, ko ieraugām, ar ko varam konkurēt pasaulē"

Piektdien, 11. novembrī, savā pirmajā reģionālajā vizītē Liepājā bija ieradusies kultūras ministre Žaneta Jaunzeme – Grende.

Domē Kultūras ministre tikās ar priekšsēdētāju Uldi Sesku, priekšsēdētāja vietniekiem Silvu Goldi, Gunāru Ansiņu un VSIA "Liepājas Simfoniskais orķestris" valdes locekli Uldi Lipski, lai pārrunātu kultūras nozares aktualitātes, valsts un pašvaldības sadarbības iespējas, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Sesks iepazīstināja kultūras ministri ar Liepājas ekonomiku un pašvaldības plāniem kultūras un atpūtas objektu un iespēju attīstībā pilsētā. Silva Golde iepazīstināja ar svarīgākajiem Liepājas kultūras gada notikumiem un koncertzāles "Lielais dzintars" projektu.

Kā uzsvēra Žaneta Jaunzeme – Grende, svarīgi ir apvienot valsts un pašvaldības intereses, lai veidotu kopīgus projektus un pievilcīgu kultūrvidi gan iedzīvotājiem, gan investoriem.

"Kultūra ir pirmā, ko ieraugām, ar ko varam konkurēt pasaulē", uzsvēra ministre, kā pozitīvo piemēru minot Liepājas Simfonisko orķestri.

Pārrunājot koncertzāles "Lielais dzintars" projekta virzību, kultūras ministre atzina, ka šis projekts ir viena no valsts prioritātēm kultūras jomā, vistuvākais un aktuālākais projekts kultūras infrastruktūras objektu sarakstā, taču tam pirmkārt ir jābūt Liepājas projektam.

"Galvenais, ka mums ar pašvaldību ir pilnīgi vienāda izpratne par kultūras nozīmi pilsētas dzīvē, tad arī varētu sekot nākamie soļi, lai kopīgi risinātu ikdienas darba problēmas", teica ministre.

Portāls jau ziņoja, ka kultūras ministre piektdien atklāja arī izstādi muzejā. FOTO.

Pievieno komentāru

Kultūra