Jau šonedēļ koncertdārzā "Pūt, vējiņi!" dārdēs "Kulakova nakts"

Pērn veiksmīgi aizsāktā tradīcija – festivāls „Kulakova nakts”, kas 2015. gada 22. augustā izskanēja Ogres estrādē – turpināsies arī šogad, taču ir mainīta pasākuma norises vieta: „Kulakova nakts” notiks 6. augustā pulksten 20 Liepājas koncertdārzā „Pūt, vējiņi!”. Šajā pasākumā tiks svinēta arī grupas „Pērkons” 35 gadu jubileja, informē projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča.

„Liepāja man ir svarīga daudzējādā ziņā: daudz esmu rakstījis mūziku Liepājas teātra izrādē, esmu vairākkārt bijis „Liepājas dzintara” žūrijā, grupa „Līvi” man bija labi draugi, turklāt visu šo darbību rezultātā man pat ir izsniegta Liepājas pilsoņa pase,” skaidro grupas „Pērkons” līderis un „Kulakova nakts” idejas aizsācējs komponists Juris Kulakovs, kuram šķitis, ka „Pūt, vējiņi” pēc nesenās restaurācijas ir visnotaļ simpātiska vieta šāda pasākuma rīkošanai. „Man būs liels prieks tur atgriezties, un varbūt nedaudz mēģināt atdzīvināt „Liepājas dzintara” – patiešām nopietna mūzikas festivāla, kurš diemžēl vairs nenotiek -, tradīcijas. Tiesa, mums nav doma atjaunot „Liepājas dzintaru” – tas ir liepājnieku ziņā, taču noteikti gribam izrādīt cieņu šim leģendārajam festivālam.”

Jau zināms, ka šogad „Kulakova naktī” tāpat kā pērn piedalīsies grupas „Pērkons” un „Menuets”, savu dalību apstiprinājis arī grupas kādreizējais solists – operdziedātājs Nauris Puntulis. „Koncertā piedalīsies grupas „Rīgas Modes”, „Willow Farm”, „ARKA”, Rihards Saule & Co, Varis Siliņš & Co, Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts,” par viesu sarakstu saka Juris Kulakovs.

„Man patīk doma , ka „Kulakova nakts” kļūst par festivālu, kas ceļo pa Latviju un ka šogad tā notiks festivālu pilsētā Liepājā,” atzīst „Pērkona” bundzinieks Ikars Ruņģis, kurš pats savulaik, 80. gados, apmeklējis „Pērkona” koncertus „Pūt vējiņos”. „Tā kā estrādes vecā grīda ir nomainīta, šogad droši varēsim ielīgot jauno! Un „Pērkons” savā būtībā vienmēr ir svaigs kā jūras gaiss Liepājā. Tamdēļ domāju, ka Liepāja ir lieliska izvēle Kulakova Naktij! Kā kulaks uz acs!”

Savukārt dziedātāja Ieva Akuratere uzskata, ka „Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. „Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika Pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās „Kulakova naktīs” un iepriecinās un saviļņos nu jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis.


Biļetes uz „Kulakova nakti” var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra