Jau šonedēļ izrāde "HENRIJS VIII Karaliskais gambīts"

Liepājas Latviešu biedrības namā 22. oktobrī plkst.17 būs izrāde, nopietna komēdija 2 cēlienos "HENRIJS VIII, Karaliskais gambīts", informē organizatori.

2010. gada maija beigās greznajā Dikļu pilī notika pirmizrāde lugai par skandalozo 16.gs. angļu monarhu Henriju VIII Tjūdoru "HENRIJS VIII, Karaliskais gambīts".

Kopš tā laika izrāde ir viesojusies vairāk nekā 20 skaistās vietās Latvijas novados!

Henrija VIII lomā populārais aktieris Andris Bērziņš, karaļa sievu lomās spožas aktrises - Lāsma Kugrēna, Aīda Ozoliņa, Raimonda Vazdika, Indra Burkovska, Zane Burnicka, Egija Silāre un Ruta Vītiņa.

Režisors Voldemārs Šoriņš: "Luga, kas ir par karali un sešām sievietēm viņa dzīvē - par vēsturiskām personām un notikumiem, būtībā iztirzā daudzas mūsdienīgas politiskas, sociālas un ētiskas problēmas, kas nav atrisinātas joprojām un arī šodien izrādās apbrīnojami aktuālas. Neskatoties uz to, tajā ir gan smiekli, gan asaras, gan kaislības un erotika. Lēmumi, kas maina valstu un cilvēku likteņus, tiek pieņemti karaļa gultā....Izrāde ir atjaunota, lai papildinātu Latvijas muižu un piļu asociācijas 10 gadu jubilejas pasākumus un atbilstīgi pilīm karalis un viņa karalienes ir tērptas vēsturiski krāšņos tērpos."

Lugas autors ir vācu dramaturgs Hermanis Gresīkers (Hermann Gressieker), pirmizrāde vācu valodā notika 1957.gadā un to tūlīt uzveda vairāk nekā 20 teātri Vācijā, Austrijā un citur. Angliski luga pirmoreiz iestudēta 1959.gadā Ņujorkā Selivana ielas teātrī, Kanādā Monreālas Repertuāra teātrī luga uzvesta 50.gadu beigās Kanādā dzīvojoša latviešu režisora Gunāra Vērenieka režijā.

Biļetes www.bilesuserviss.lv un izrādes norises vietā. Cenas Ls 3 – 5.

Vairāk informācijas - www.izradehenrijs.lv vai 29470103 vai 26371671.

Pievieno komentāru

Kultūra