Jāņa Čakstes laukuma kultūras programmu šogad atklās jauniešu koris "Kamēr"

Gatavojoties Latvijas 100 gadei, Liepājas Kultūras pārvalde otro gadu pēc kārtas piedāvā vasaras mēnešos Jāņa Čakstes laukumā izbaudīt bezmaksas muzikālus un latviskuma cildinošus brīvdabas koncertus. Jau 10.jūnijā pulksten 20 sadziedāties ielūdz jauniešu koris “Kamēr”, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Koris koncertā Liepājā sava mākslinieciskā vadītāja Jāņa Liepiņa vadībā atskaņos programmu, kuras garīgais centrs ir vērtības, ar kurām mēs – latvieši – varam lepoties. Tās ir, pirmkārt, mūsu milzīgais nemateriālais mantojums - tautasdziesmas – un otrkārt, mūsu zemes komponisti, no kuriem liela daļa ir nākuši tieši no Liepājas un tās apkārtnes, un bez kuriem mūsdienu kora mūzikas aina Latvijā un pat Eiropā un citur pasaulē nav iedomājama.

Koncerta programmu veido daļa no cikla “Amber songs”, kas tapa par godu Rīgai kā Eiropas kultūras galvaspilsētai 2014. gadā, kur 17 komponisti no visas pasaules apdarināja latviešu tautasdziesmas, skaņdarbi no programmas “Mīlas madrigāli”, kā arī mūsu dzimtenes daiļumu un spēku apliecinoši darbi.

J.Čakstes laukuma kultūras programmu veido Liepājas Kultūras pārvalde.

Pievieno komentāru

Kultūra