Imanta Kalniņa 75. jubileju svinēs ar lielkoncertu Liepājā 1

Imanta Kalniņa jubilejas gadā ar grupu "Autobuss debesīs", "Turaidas Roze", pazīstamu solistu, kā arī Liepājas simfoniskā orķestra dalību 28. maijā koncertzālē "Lielais Dzintars" norisināsies komponista jubilejas koncerts "Imantam Kalniņam – 75!".

Koncertā klausītājiem būs iespēja dzirdēt daudzas populāras un paaudžu paaudzēs iemīļotas komponista dziesmas un vairākus īpašus pirmatskaņojumus pazīstamu solistu izpildījumā, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Klātesot pašam gaviļniekam, kopā ar orķestri un grupām „Autobuss debesīs” un „Turaidas roze” muzicēs solisti Olga Rajecka, Marts Kristiāns Kalniņš, Uģis Roze un Inga Karpiča.

Koncerta pirmajā daļā „Autobuss debesīs” un orķestra izpildījumā skanēs gan pazīstamie skaņdarbi „Lilioma dziesma”, „Ar straumēm uz jūru” un „Mūžu mūžos būs dziesma”, gan sagaidāmi četri jauni atskaņojumi, kuru orķestra aranžējumus veido pats Imants Kalniņš.

Līdztekus šajā koncerta daļā jaunā soliste Inga Karpiča dziedās Atmodas laikā tik iemīļoto Imanta Kalniņa dziesmu „Lūgšana” ar Leonīda Breikša vārdiem.

Savukārt koncerta otrajā daļā kopā ar grupu „Turaidas roze” izskanēs gan šī kolektīva klasika „Apvij rokas”, „Vējš un liepa”, „Kas jūs esat?”, gan plānoti trīs jauni atskaņojumi dziesmām ar Broņislavas Martuževas vārdiem.

Koncerts iecerēts kā viens no galvenajiem Imanta Kalniņa 75. jubilejas pasākumiem, jo norisināsies tikai divas dienas pēc komponista dzimšanas dienas.

Imanta Kalniņa 75. dzimšanas dienas koncerts 28. maijā koncertzālē „Lielais dzintars” notiks divas reizes: plkst. 14.00 un 19.00.

Pasākuma organizatori pateicas Liepājas pilsētas pašvaldībai un Liepājas Kultūras pārvaldei par atbalstu pasākuma tapšanā.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kultūra