Iepazīstinās ar tautastērpu tradīcijām Norvēģijā

2. martā pulksten 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks saruna “Tautastērps kaimiņzemēs. Norvēģija”, kurā Liepājas Universitātes pasniedzēja, māksliniece Nora Vilmane dalīsies savā interesē un pieredzē par tautastērpu tradīcijām Norvēģijā.

Kā stāsta Nora Vilmane, uz Norvēģiju viņu aizveduši jautājumi par kādu neiepazītu rokdarba tehniku. Viņas rokās reiz nonāca savāds, nepabeigts dūraiņu pāris – ar vienu adatu un dziju. Tas bija izgatavots adatas pinuma tehnikā. Interese par šo neparasto tehniku viņu rosināja meklēt un iepazīt rokdarbu tehnikas kaimiņzemēs. Pamazām nākusi klāt informācija un citi materiāli par adatas pinuma tehniku, informē Liepājas muzeja muzejpedagoģe Astra Dzērve.
 
Papildināt savas zināšanas Norai Vilmanei bija iespēja Norvēģijā, kur viņa apciemoja savu studenti. Norvēģijā viņa viesojās pagājušā gada 17. maijā, kad norvēģi svin Neatkarības dienu. Mākslinieci pārsteidza norvēģu patriotisms un lepnums par savu tautastērpu. Ļoti iedvesmojoši bijis redzēt ielās iznākušos norvēģus nacionālajos apģērbos.

Ciemojoties Norvēģijā māksliniece iegādājusies grāmatas par rokdarbu tehnikām un tautastērpiem. Sarunas laikā Nora Vilmane iepazīstinās ar kaimiņzemes tautastērpiem un rokdarbniekiem būs iespēja rast jaunas idejas.

Sarunai vēlams pieteikties, zvanot uz tālruni 29144696. Dalības maksas pasākumā ir divi eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra