Grupas "Tumsa" solists būs Valters Frīdenbergs

Grupa „Tumsa” izplatījusi paziņojumu, ka tā atsāk darbību. Grupas sastāvā notikušas dažas izmaiņas, un lielākā no tām – „Tumsai” pievienosies mūziķis Valters Frīdenbergs.

Daudziem grupa „Tusma” saistās ar pāragri mirušā Mārtiņa Freimaņa vārdu. Pēc Mārtiņa aiziešanas aizsaulē šā gada 27. janvārī tikai retais ticēja, ka „Tumsa” pastāvēs arī turpmāk. Taču par prieku grupas faniem, nu tas ir noticis – „Tumsa” aktīvi atsākusi mēģinājumus un gatavo jaunu koncertprogrammu. Tāpat zināms „Tumsas” jaunais solists - lai gan izskanēja runas, ka tas varētu būt Kaža jeb Kārlis Būmeisters, kurš jau pāris reižu muzicējis kopā ar „Tumsu”, tomēr „Tumsai” pievienoties piekritis viņa bijušais dueta partneris Valters Frīdenbergs.

Grupas „Tumsa” paziņojums faniem

„Esam Jums bezgala pateicīgi par kolosālo atbalstu un atdevi, kas nāca no visiem Jums, kuri bija sapulcējušies mūs atbalstīt  23. jūlijā festivālā  „Summer Sound Liepāja 2011” un 23. septembrī  „Studentu paradīze 2011”. Tas mūs ļoti iedvesmoja un ļauj justies pacilātiem vēl jo projām. Pateicoties šīm fantastiskajām sajūtām, “Tumsa” ir aktīvi atsākusi mēģinājumus un sākusi darbu pie jaunas koncertu programmas izveides. Šis process mūsos rada patīkamu azartu. Nedaudz pamainot aranžējumu, celsim gaismā sen nespēlētus un varbūt jau publikai nedaudz piemirstus „Tumsas” hitus, kā arī dažas koncertos nespēlētas dziesmas. Daudzu šo dziesmu radīšanā esam visi kolektīvi ņēmuši dalību, tādēļ tās par visiem 100% var saukt par „Tumsas” labākajām dziesmām.

Pa šiem daudzajiem gadiem mums ir iekrājušās vairākas nepublicētas dziesmas, kuras mums ir radušās kopā ar mūsu draugu un nu jau neredzamo iedvesmotāju Mārtiņu Freimani. Tagad ir pienācis tas mirklis, kad vēlamies tās celt gaismā un apkopot vēl neizdoto „Tumsas” dziesmu albumā, kā tas bija jau ieplānots vēl pirms Mārtiņa traģiskās aiziešanas. Tādējādi, uzturot Mārtiņa piemiņu dzīvu. Par pirmo jaunā albuma vēstnesi ir izvēlēta dziesma „Pārāk daudz”, kuru ļoti iespējams drīz arī varēs dzirdēt radiostaciju ēteros. Lai to visu veiksmīgi realizētu, mums pievienoties un palīdzēt piekritis mūsu sens draugs ar 20 gadu pieredzi mūzikā, Valters Frīdenbergs.

Nevēloties pieļaut spekulācijas publiskajā telpā, grupa „Tumsa” vēlreiz paziņo: Mārtiņu neviens neaizvieto un nekad neaizvietos, viņš uz mūžiem paliks grupas „Tumsa” dvēsele un iedvesmotājs.

„Tumsas” jaunā sastāvā pirmā plašākā publiskā parādīšanās, kā arī jaunās dziesmas prezentēšana notiks 5. novembrī LNT ēterā pulksten 20:20 šovā „OKartes skatuve”, kur šova dalībnieki izpildīs grupas dziesmas savās interpretācijās.

Tumsas skatuviskais sastāvs:

• Jānis Daugalis – bass un balss.
• Haralds Drekslers - ritma un solo ģitāra.
• Kaspars Boroduško – bungas.
• Aigars Šmits- taustiņi.
• Valters Frīdenbergs - vokāls un akustiskā ģitāra.

Pievieno komentāru

Kultūra