Grāmata "Liepāja. Jūgendstila arhitektūra" saņēmi "Europa Nostra 2016" atzinību

Šā gada maijā Jāņa Krastiņa Liepājas jūgendstila arhitektūras izpēte saņēmusi prestižo Eiropas Savienības kultūras mantojuma balvas Europa Nostra žūrijas atzinību. Žūrija novērtēja to, ka projekts izceļ ļoti nozīmīgu arhitektūras mantojumu. Četru gadu laikā veiktā pētījuma rezultāti 2015. gadā izdoti grāmatā “Liepāja. Jūgendstila arhitektūra”, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Grāmatā tiek analizēta Liepājas pilsētplānošana, apbūves noteikumi uz agrāko būvniecības periodu arhitektūras fonu, kā arī jūgendstila ēkās un to dekoratīvās iekštelpu apdares un interjera elementi. Ilustrācijās attēloti gan ēku plāni, gan citu dokumentālo liecību kopijas, gan namu un to detaļu mūsdienu fotogrāfijas.

Eiropas Savienības kultūras mantojuma balva Europa Nostra tiek piešķirta šādās jomās: arhitektūras mantojums, industriālais mantojums, kultūrainavas, vēsturiskie parki un dārzi, arheoloģiskais mantojums, mākslas darbi un to kolekcijas, nemateriālā kultūras mantojuma prakses un izpausmes un kultūras mantojuma digitalizācija.

Balvu piešķir četrās kategorijās – saglabāšana (par izciliem sasniegumiem kultūras mantojuma saglabāšanā, vērtību izcelšanā, un pielāgošanā jaunām funkcijām); izpēte (par ievērojamiem izpētes projektiem, kas veicinājuši kultūras mantojuma saglabāšanu un vērtību izcelšanu); pašaizliedzīgs darbs (par indivīdu vai organizāciju ieguldījumu ilgākā laika periodā, kas atspoguļo izcilību kultūras mantojuma aizsardzībā, saglabāšanā un vērtību izcelšanā); izglītība, apmācība un izpratnes veidošana (iniciatīvas, kas saistītas ar izglītību, apmācību un izpratnes veidošanu, lai popularizētu un veicinātu apkārtējās vides ilgtspējīgu attīstību).

Pievieno komentāru

Kultūra