Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

''Goda teātris'' izsludina konkursu, kura laikā izveidos jaunu lugu

Biedrība ''Darbnīcas'' un ''Goda Teātris'' sadarbībā ar Liepājas Universitāti izsludina praktiskās teātra tekstu izstrādes darbnīcu - lugu konkursu ''36 stundas - skola''. Konkursa un darbnīcas mērķis – veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību, stimulēt jaunu darbu tapšanu, attīstot daudzveidīgākas radošās sadarbības iespējas starp autoriem un teātriem, stāsta tā veidotāji.

Šī gada darbnīcu ''36 stundu - skola'' devīze ''Viens pret visiem'', ieteicamais darbojošos personu loks pusaudži, to vide. Tematika pakārtota ''Goda teātra'' pamata auditorijai – skolu jauniešiem. Lugu autori tiek aicināti iesūtīt pabeigtus lugu tekstus, kuru apjoms aptuveni 40 minūtes skatuves laika.

Darbnīcām atlasīs divas lugas, kuras 36 stundu mēģinājumu procesā tiks izstrādātas līdz skatuves lasījuma formai-iestudējumam, nododot tos skatītāju vērtējumam  3. aprīlī Mākslas telpā "18:24" (Liepājā, A. Pumpura ielā 10). Turpmāk abi iestudējumi paliks ''Goda teātra'' repertuārā intensīvai izrādīšanai jauniešu auditorijās vismaz vienas sezonas garumā.

Darbnīcu norises laiks - no 27. marta līdz 1. aprīlim. Radošās komandas vadīs un ar dramaturgiem cieši sadarbosies režisori Leons Leščinskis un Normunds Griestiņš, kā arī seši Liepājas teātra aktieri, nedēļas laikā (36 stundās) pārvēršot darbus līdz lasījuma/uzveduma formai.

Darbnīcās varēs piedalīties arī tie autori, kuru teksti netiks izvēlēti lasījumiem, taču būs iesūtīti konkursam – katram autoram tiks nodrošināta padziļināta viņa iesūtītās lugas analīze, ko kopā ar autoriem veiks teātra profesionāļi.

Konkurss ''36 stundas'' notiek jau piekto reizi – iepriekš tā ietvaros tikuši izstrādāti un publikai izspēlēti Nila Saksa, Austra Pirktiņa, Justīnes Kļavas, Aivas Birbeles, Neretieša un Ērika Vilsona teksti, to režiju bija uzņēmušies režisori Mārtiņš Eihe, Kārlis Krūmiņš, Ģirts Šolis, Valters Sīlis, Marta Martinsone un Daiga Kažociņa.

Ieinteresētajiem autoriem līdz 20. martam jāiesūta savi teksti radošajam konkursam elektroniski e-pastā 11@darbnicas.lv, norādot darba autora kontaktinformāciju (tālruņa numuru un e-pasta adresi). Konkursam iesniedzamas pabeigtas lugas, taču dramaturgam jābūt atvērtam piedāvājumiem lugas tekstu darbnīcas norises laikā mainīt, ja tas nepieciešams lugas kvalitātes paaugstināšanai saskaņā ar darbnīcās iegūtajām atziņām un lasījuma režisora ieteikumiem. Luga nedrīkst iepriekš būt iestudēta, kā arī tā nedrīkst būt literāra darba dramatizējums.

Lasījumiem iesūtītos darbus vērtēs atlases komisija – dramaturgs Lauris Gundars, Rasa Bugavičute (Liepājas teātris) un Zanda Gūtmane (Liepājas universitāte).

Konkursa nolikums pilnā apjomā piejams www.darbnicas.lv

Pievieno komentāru

Kultūra