FOTO: Vecmeistara Lādīša izstāde Aizputē

Vēl līdz 14. decembrim Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē skatāmas Liepājas Tautas fotostudijas "Fotast" vecmeistara un foto lietu kolekcionāra Jāņa Lādīša fotogrāfiju izstāde, kurai tās autors devis nosaukumu - "Daļa mana mūža".

Izstādes nosaukums, tāpat kā sirmā fotomeistara darbi, "ņemts iz dzīves", jo aizvadītajā gadā viņš ar prieku un gandarījumu, savu veikumu apkopojis foto katalogā, atskatījās uz savas dzīves 80, Liepājā nodzīvotajiem 50 un fotostudijā (kādreiz - fotoklubā) pavadītajiem 45 gadiem.

Jānis Lādītis, lai arī Kurzemē ienācējs no Vidzemes, ir īsts Liepājas pilsētas patriots, kurš savās fotogrāfijās iemūžinājis Liepājai nozīmīgus vēsturiskus notikumus. Īpašo nopelnu dēļ liepājnieki viņu divas reizes nominējuši par "Gada liepājnieku".

Šī izstāde ir foto stāsts par to, kādu Jānis Lādītis savām acīm skatījis, bet viņa fotoobjektīvs iemūžinājis Liepājas pilsētas un tās iedzīvotāju dzīvi 45 gadu garumā. Būtībā - izstādes darbi to skatītājiem ir neparasts un savdabīgs ieskats Liepājas pilsētas vēsturē.

Fotomākslinieks Jānis Lādītis ir Starptautiskās Foto federācijas biedrs, Latvijas Fotomākslinieku savienības biedrs, vecmeistara Mārtiņa Butlera prēmijas laureāts, kas ar panākumiem piedalījies vairāk nekā 50 starptautiskās izstādēs.

Pievieno komentāru

Kultūra