FOTO: Tapis fotostāsts par teātri

Sestdien Liepājā notika Aigara Hibnera grāmatas "Liepājas teātris" atklāšanas svētki. Pēc gandrīz pusotra gada darba tapis krāšņs un vērtīgs fotoalbums.

"Darbs pie fotoprojekta sākās 2010. gada rudenī, fotografēšana turpinājās nedaudz vairāk par gadu. Tajā laikā centos maksimāli ilgu laiku atrasties teātrī, saprast tā cilvēkus, ritmu, noskaņojumu un dokumentēt to fotogrāfijās. Šis ir dokumentāls fotoprojekts. Fotogrāfijās attēlota teātra skatītājam neredzamā puse: režisori, aktieri, mēģinājumi, izrāžu sagatavošana, teātris un arī paši skatītāji. Šajās fotogrāfijās tiek pavērts priekškars un dota iespēja skatītājam ielūkoties Liepājas teātra ikdienā," stāsta A. Hibneris, kurš savulaik strādājis arī laikrakstā "Kursas Laiks".

Fotogrāfijās akcentēta 2010./2011. gada sezona, kad tapa izrādes "Ugunī", "Vestsaidas stāsts", "Ragana", "Spēlē, Spēlmani", "Laimesciema podniekdarbnīca" un citas. Autors nedaudz ielūkojies arī mūzikla "Pūt, vējiņi!" tapšanas procesā  un iestudējumā. Tuvplānā atklāti teātra aktieri, tehniskie darbinieki, arī režisori Dž. Dž. Džilindžers, Valdis Lūriņš, Lauris Gundars, Rolands Augustīns (Atkočūns).

Fotoredaktora mākslas zinātnieka Jāņa Borga profesionālais skats no malas nācis par labu galarezultātam, gandarīts A. Hibneris.

Grāmata iespiesta Jelgavas tipogrāfijā 500 eksemplāros, izmantojot modernu un kvalitatīvu tehniku. Pārdošana notiks gan Liepājas teātrī, gan izdevniecības "Valters un Rapa" un Jāņa Rozes grāmatnīcās. Grāmatu tirgotāji lēš, ka 288 lappušu biezais fotoalbums cietos vākos varētu maksāt 25 latus vai nedaudz vairāk.

Pievieno komentāru

Kultūra