Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Satiekas dzīves skolā

Trešdien Purmsātu speciālajā internātpamatskolā pulcējās 7. – 9. klašu komandas no visām sešām Priekules novada skolām. Tur otro reizi notika konkurss "Dzīves skola".

"Novada metodiskajā sanāksmē nolēmām, ka vajag ko interesantu saistībā ar sociālo dzīvi," stāsta pasākuma organizatore Daira Šalma. To organizēt uzņēmusies Purmsātu skola, jo liek akcentu uz audzēkņu praktisko sagatavošanu dzīvei. Purmsātu skola šajā jomā ir spēcīga, norāda Priekules novada izglītības metodiķe Agrita Purviņa.

"Dzīves skolas" "vilciens" ved cauri sešām stacijām, kurās sešu dalībnieku komandas sacenšas skolā, galvenokārt mājturības stundās, iegūto praktisko iemaņu pielietošanā. Iekāpšanas "biļete" ir savu skolu prezentējošs priekšnesums.

Sadzīves tehnikas stacijā skolēniem grūtības sagādā salikt ar roku griežamās gaļas mašīnas detaļas un pievienot figūras cepumu gatavošanai. Skolotājs Guntis spriež, ka mājās tos vairs necep, un novēro, ka vieglāk viņiem sokas ar agregātiem, kur tikai jāsaspiež pogas. "Neviens negrib ar rokām ko darīt, viss aizgājis uz automātiku," smej skolotājs.

UZZIŅAI

Konkursa rezultāti:

Grand Prix – Virgas pamatskola,
zelta diploms – Kalētu un Gramzdas pamatskola,
sudraba diploms – Priekules vidusskola,
bronzas diploms – Ata Kronvalda Krotes pamatskola,
pateicība – Purmsātu speciālā internātpamatskola.

Pievieno komentāru

Kultūra