FOTO: Projekts "Lasonīši ciemos nāk" sāk jauno sezonu

Cīravas pagasta bibliotēka sadarbībā ar PII "Pīlādzītis" uzsākusi bērnu lasīšanas veicināšanas projekta "Lasonīši ciemos nāk" jauno sezonu. Šis ir jau trešais gads, kad bibliotēkas darbinieki regulāri iepazīstina bērnudārza vecākās grupas "Sprīdīši" audzēkņus ar jaunākajām un interesantākajām bērnu grāmatām.

Šī tikšanās bija īpaši gaidīja. No vasaras atvaļinājuma bija atgriezusies mazo iemīļotā varone- gotiņa Mūmamma, kura visus aicināja uz LIELO APKAMPIENU DIENU, stāsta Cīravas bibliotēkas vadītāja Anita Tuleiko.
 
Spītējot rudenīgajam lietum, sprīdīši, paslēpušies zem milzu garā lietussarga, devās meklēt savu lielo draudzeni. Neviltots bija bērnu prieks, redzot Mūmammu parkā uz soliņa zem koša lietussarga. Pēc apsveicināšanās, apkampieniem un samīļošanās visi kopā devās uz bibliotēku, kur Mūmamma bērniem bija sagatavojusi vairākus interesantus pārsteigumus.
 
Vispirms sprīdīši aplūkoja gotiņu izstādi, kura uz bibliotēku bija atceļojusi no Kalētiem. Tad bērni devās uz zāli, kur iepazinās ar neparastām rudens veltēm: milzu sīpoliem, dižo bieti, neredzētiem sēklaugiem, smiltsērkšķiem un dzērvenēm. Pati interesantākā bija daudzo grieķu riekstu un vīnogu šķirņu degustācija no selekcionāra Gunvalda Vēsmiņa "Vīnkalnu" saimniecības.
 
Lai bērni uzzinātu par Mūmammas vasaras piedzīvojumiem, bibliotekāre iepazīstināja ar divām jaunām grāmatām - "Lizelote brīvdienās" un "Kur ņemt vienu apkampienu?". Šis grāmatiņas bērni kopā ar audzinātājam lasīs bērnudārzā.
 
Tā kā šī bija lielo apkampienu diena, tad visi kopā turpat zālē ķērās pie dažādu apkampienu veidu apgūšanas. Izmēģināti tika lielie, mazie, puncīšu, sviestmaižu, muguriņu, ķēdīšveida un čupiņveida apkampieni. Pēc tik atbildīga darba veikšanas, Mūmamma visus mazos draiskuļus iecēla rudens karaļu un karalieņu kārtā.
 
Mājup uz bērnudārzu visi devās smaidīgām sejām ar kļavlapu kroņiem galvā un maziem kastaņu draudziņiem kabatā, gaidot atkal nākamo tikšanos ar lielo grāmatu draudzeni - gotiņu Mūmammu.

Pievieno komentāru

Kultūra