FOTO: Pieveic pirmo metālmūzikas festivālu "Zobens un Lemess" 2

Viesītes novada Lonē, "Bincānu" mājas pļavā pie Saukas ezera, tika aizvadīts pirmais folk, pagan metal un seno amatu festivāls "Zobens un Lemess", pulcējos pašmāju grupas un ārzemju viesus.

Vairāki simti metālmūzikas cienītāju pagājušajā nedēļas nogalē pulcējās krāšņā vietā pie Saukas ezera, kur pirmo reizi tika sarīkots festivāls "Zobens un Lemess". Tāpat kā Liepājas festivālu "LMT Summer Sound Liepāja" arī "Zobenu un Lemesi" pirmajā dienā nelutināja laikapstākļi, bet otrās dienas pēcpusdienā uznāca reta lietusgāze.

Portāls fesitvālā paviesojās otrajā dienā, kad galvenie viesi bija Ukrainas grupa "Nokturnal Mortum" un pašmāju  grandi "Skyforger", kuriem ar vairāk nekā stundu garu uzstāšanos bija gods noslēgt pirmo festivālu. Pirms abām apvienībām publiku uzkarsēja "Auļi".

Festivāla laikā apmeklētāji izteicās par augstajām ēdināšanas cenām, kā alternatīvu iesakot vietējo Lones krodziņu, kur ieturēšanās reizē varēja tikt cauri ar pāris eiro. Portāls novēroja, ka alus gan festivālā bija lēts - vien divi eiro, kamēr "LMT Summer Sound Liepājā" apmeklētājiem bija jāšķiras no četriem eiro.

"Milzu pateicība festivāla organizētajiem par lielisko festivālu „Zobens un lemess”! Patīkami, ka arī pašu mājas pēc ilgāka laika bija iespēja baudīt īstus metāla svētkus. Kopš Blomes laikiem vien bija palikusi nostalģija un sajūta, ka aizraujoši notikumi un iemīļotās grupas sastopamas vienīgi kaimiņu zemēs," sociālajā tīklā "Facebook.com" raksta festivāla apmeklētāja Gundega Švarcberga.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

metālists

Varētu ko tamlīdzīgu noorganizēt Liepājas pusē.

pirms 5 gadiem, 2015.07.14 21:44

Kultūra