FOTO: Liepājas teātris sezonu beidz ar pirmizrādi "Malēnieši" 1

Liepājas teātris sezonu beidz ar karnevālu latviešu garā, skatītājiem šodien, 15. jūnijā, piedāvājot pirmizrādi “Malēnieši”. Tie ir Raiņa un Jēkaba Zvaigznītes joku stāsti Jura Rijnieka režijā. Uz teātra skatuves – viss jauno aktieru ansamblis.

“Ierosme uz labu garastāvokli un veselīgu dzīves uztveri noteikti,” jautāts, kas skatītājus sagaida jaunajā izrādē, sola J. Rijnieks.

Viņaprāt, izrāde ir skaļa, jautra, jauneklīga un pat lēkājoša. “Būs pat vietas, kur varēs dziedāt līdzi,” piebilst J. Rijnieks.

Cilvēki ar savdabīgu domāšanu un paradumiem bijuši vienmēr un visur – uz viņiem arī paskatīsimies no malas un sapratīsim, cik daudz aktuālu tēmu ir joku stāstos, kas tapuši pirms vairāk nekā 100 gadiem, piebilst teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Izrāde ļauj ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem, pasmaidīt par viņu “gudrību”, jo ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī saules gaismu ar maisiem sanest.

“Malēniešus” var noskatīties piektdien pulksten 19 un sestdien pulksten 18.

Vairāk par "Malēniešiem" lasiet "Kursas Laika" 15. jūnija numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

skatītājs

Man pie elkoņa un visiem citiem ķermeņa locekļiem - tas ir citāts no izrādes.

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 12:48

Kultūra