FOTO: Kalētnieku "viesizrāde" Liepājā

Lepni par savu audzēkņu paveikto ir Kalētu mūzikas un mākslas skolas pasniedzēji, rādot Liepājas Latviešu biedrības namā divu pēdējo gadu diplomdarbus. "Vienkārši iekritis mums izdevīgs zvaigžņu stāvoklis," kārtojot izstādei atvestos darbus, smējās Kalētu mūzikas un mākslas skolas skolotāja Dzidra Kunce. Izstādi "Krāsainā pasaule" varēs apskatīt līdz februāra sākumam.

"Krāsaino pasauli" veido gleznas uz zīda, gobelēni un akvareļi. Īsā laikā savākt kopā iepriekšējo gadu diplomdarbus skolas brīvlaikā neesot bijis viegli. 2009. gada diplomanda darinātais galdiņš ar keramikas virsmu pat esot cietis no laika apstākļu ietekmes. Līdz apgleznoto trauku darinātājas Signes Jusupovas mājām ceļš esot aizsnidzis, un arī tos atvedīšot vēlāk. Tad izstādes apmeklētāji varēšot redzēt viņas ar krāsām apgleznotos un ar smilšu strūklu apstrādātos traukus no cikla “Orhideja”.

Arī Lauras Babko darinātais skolas logo tikšot papildināts ar citiem meitenes darbiņiem – krekliņu, krūzītēm un vizītkartēm.

Izstādes pieteikumam izvēlēts Annas Grasmanes gobelēns “Taureņu lidojums”. Izmēru ziņā iespaidīgākais ir Līvas Grudules apgleznotais aizslietnis “Brīnumputns”. Bet Santas Baužes gobelēnu “Pavasaris” lieliski papildina ķiršu koka ietvars.

Vizuālās mākslas programmu Kalētos iespējams apgūt jau sesto gadu. Šajā gadā ar audzēkņiem strādā skolotāja Dz. Kunce, Kristīne Cukura un Mārtiņš Cukurs, kuri vadījuši visu redzamo darbu gatavošanu. Viena diplomdarba veidošanu pieskatījis arī pasniedzējs Gunārs Lociks. Dz. Kunce priecājas, ka divas no Kalētu mūzikas un mākslas skolas pagājušā gada absolventēm iestājušās Liepājas mākslas vidusskolā. Šajā gadā Kalētos mākslas pamatus apgūstot arī deviņi skolēni no Bārtas pamatskolas. Mācību maksa noteikta pieci lati mēnesī. “Bet vecākiem pašiem nav jāpērk krāsas un citi darbam izmantojamie materiāli,” pastāsta skolotāja. Tos sagādājot pedagogi, izvēloties kvalitatīvākos.

Pievieno komentāru

Kultūra