FOTO: Izstāde "Dvēseles deja zīdā un fotogrāfijā"

Līdz 17. decembrim Liepājas Latviešu biedrības nama foajē apskatāma zīda apgleznotājas Līgas Petres- Gūtmanes un fotogrāfes Dainas Ģībietes izstāde "Dvēseles deja zīdā un fotogrāfijā".

Izstāde veltīta deju studijas "Arabeska" 10 gadu jubilejai. Abas mākslinieces ir Liepājas Universitātes mācībspēki un savā laikā dejojušas netradicionālo deju studijā "Arabeska".

Kustību un krāsu rotaļas ir tuvas Līgas Petres-Gūtmanes daiļradei. Viņas apgleznotie audumi greznojuši izstāžu zāles gan Latvijā, gan aiz tās robežām. Māksliniece darinājusi tērpu aksesuārus (šalles, spārnus u.c.)  deju studijas austrumu deju izpildītājām. Izstādē koši uzziedēs un skatītājus priecēs Līgas darinājumi.

Kustība un deja parādās arī Dainas Ģībietes fotogrāfijās. Izstādē eksponētas dejotājas. Fascinē tērpu rotaļas, kas veidojas no dejotāju kustībām. Māksliniece atzīst: "Ja pati esmu dejojusi, jau iepriekš zinu, kas sekos, kāda līnija veidos dejotājas un kādos rakstos savīsies viņu tērpi".  Vēl Dainai patīk eksperimenti, jo katrā fotogrāfijā ir kāds noslēpums, un tas ir "jāizvelk".

Liepājas Latviešu biedrības nama
kultūras darba menedžere
Iveta Jēkabsone

Pievieno komentāru

Kultūra