FOTO: Izstādē arī par medicīnas vēsturi Liepājas apkaimē

Liepājas muzeja ekspozīcijas "Liepājas okupāciju režīmos" telpās skatāma tematiskā izstāde "Viena tautība - dažādi likteņi" par ebreju tautības medicīnas darbiniekiem, kas cietuši Otrā pasaules kara laikā Liepājā un tās apkārtnē.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeju.

Pirmoreiz Liepājas vēsturē apkopota informācija par tiem ebreju tautības ārstiem, farmaceitiem, zobārstiem, vecmātēm un citiem medicīnas darbiniekiem, kuri strādāja Liepājas pilsētā, Pāvilostā, Aizputē, Vaiņodē, Liepājas un Aizputes apriņķī. Visvairāk uzmanības veltīts šo cilvēku profesionālajai darbībai pirms Otrā pasaules kara un viņu likteņiem Otrā pasaules kara laikā.

Lai izstāde būtu daudzveidīgāka ar informāciju un materiāliem, Liepājas muzejs lūdza iedzīvotājus piedalīties izstādes veidošanā.

Daudzi vecāka gadagājuma liepājnieki atceras izcilus Liepājas ebreju tautības ārstus, farmaceitus un citus medicīnas darbiniekus, kuri strādāja vai praktizēja Liepājā un tās apkārtnē. Diemžēl vairāku pilsētnieku atmiņās ir arī traģiski momenti, kas saistīti ar Otrā pasaules kara notikumiem un pilsētas ebreju sistemātisku iznīcināšanu.

Izstāde skatāma līdz 28. oktobrim.

Pievieno komentāru

Kultūra