FOTO: Ierindas skate kalpo patriotiskajai audzināšanai 7

Pirmssvētku nedēļā 10. reizi soļošanas sacensības notika Rucavas pamatskolā, bet trešo reizi pēc kārtas ierindas skatē klases sacentās Kalētu pamatskolā.

“Kad biju Rīgā uz semināru, redzēju, kāda stāja ir galvaspilsētas skolēniem. Varu droši teikt, ka mūsējiem muguras ir staltākas,” secina Rucavas pamatskolas sporta skolotāja Daiga Gabrūna.

“Sporta standartā pamatskolai tas viss ir – figurālā soļošana, pagriezieni. Stundas uzbūve taču paredz, ka tā sākas ar soļošanu! Tas attīsta stāju, kustību koordināciju, ritma izjūtu, tas iet kopā ar patriotisko audzināšanu. Tad vēl sacensību elements. Tie nav padomju vēži citās kulītēs. Tā ir pavisam cita noskaņa,” stāsta D. Gabrūna, uzsverot, ka tikai no skolas nostājas ir atkarīgs, vai rīkot šādu pasākumu vai ne. Skolotāja zina teikt, ka arī, Sporta akadēmiju beidzot, jaunajiem pedagogiem ir jākārto ieskaite ierindas mācībā, tā ka zināšanām vajadzētu būt.

Rucavas pamatskolas direktore Liena Trumpika norāda, ka nemaz nav tik viegli no organizatoriskās puses – lai arī neatkarīgajai Latvijai jau vairāk nekā 20 gadu, grūti atrast soļošanai piemērotas dziesmas. “Jau pirmajā gadā mēģinājām soļot un dziedāt reizē – grūti. Pārgājām uz muzikālo pavadījumu, bet katru gadu taču pie vienas dziesmas nesoļosi. Piemērotā tempā ieraksti ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Tad nu mēģinājām šogad dziedāt paši,” teic direktore, kura ir arī audzinātāja 5. klasei.

Vairāk lasiet 21. novembra "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Komentāri 7

dviinis

Būtu labi ja patriotisms izietu arī no skolas ārā. "Iespundēts" patriotisms nav un nebūs patriotisms. ... un kā skolnieki saprot patriotismu? Ar to ka soļo, "uzraksta", pastāsta vēl nav patriotisms.

pirms 7 gadiem, 2012.11.27 20:27

Rucavas iedzīvotāja

Man ļoti žēl tos, kuriem nav ko darīt savā brīvajā laikā, kā tikai rakstīt nopeļošus komentārus portālos. Es uzskatu, ka tas ir ļoti brīnišķīgi, kas tiek darīt skolā. Tas veicina gan patriotisko dziņu, gan veido stāju, gan ir pietiekoši saistoši pašiem skolēniem. Arī skolēni ir lepni, ka viņi to dara, un viņiem nekas netiek iestāstīts. Soļošana notiek ļoti daudzās skolā Latvijā. Ja tas būtu kaut kas pretlikumīgs un "skolēnu smadzeņu skalošana", tad tas jau sen būtu pamanīts un aizliegts!

pirms 7 gadiem, 2012.11.22 16:04

vai tad

Protams, nāk prātā vecie, labie pionieru laiki... Bet, vai tad soļo tikai komunisti? Šāds uzskats gan piederas augstākminētajam marazmam. Soļo tak arī Latviešu Strēlnieku pulks, padungo, atcerēsies!

pirms 7 gadiem, 2012.11.21 14:09

pa streelnieku taku

..viegli dziivot ar izskalotaam smadzeneem....kas tur soljo,kas tur dzied -..patrioti,pionieri,oktobreeni..uttt....kad valsts saak sliigt nabadziibaa..tad saakas shitais ideologjiskais marazms..zjeel skolnieku,kas veel nesaprot,ko ar vinjiem dara

pirms 7 gadiem, 2012.11.21 13:02

rucavnieks

rucavā komunisms kā pionierus un okbrēnus nesāk veidot

pirms 7 gadiem, 2012.11.21 12:06

Kultūra