FOTO: Džilindžers uz skatuves atsaldēs Dombrovski 4

Sestdien pulksten 18 Liepājas teātrī pirmizrāde – režisora Dž. Dž. Džilindžera iestudētā Vadima Korša komiskā parodija “Atsaldētais”.

Luga “Atsaldētais” stāsta par kādu ebreju ģimeni, kura nejauši izdzird sensacionālu ziņu – Antarktīdas ledū atrasts sasalis vīrieša ķermenis, taču neticamā kārtā izrādās, ka vīrietis ir dzīvs. Pagājušajā gadsimta sākumā viņš ar kuģi devies uz Palestīnu, bet nav sasniedzis galamērķi, jo kuģis avarējis.

Ir pagājuši daudzi gadi, taču Atsaldētais ir pārliecināts, ka joprojām dzīvo 20. gadsimta sākumā. Un viņam nav ne jausmas, cik ļoti pasaule mainījusies. Šī ziņa apgriež kājām gaisā arī Kalmanu ģimenes ikdienu, jo izrādās, ka tas ir viņu radinieks.
 
Ja daļu vecākās paaudzes skatītāju nenobaidīs pats izrādes sākums ar skaļu “Gangnam Style” mūziku, tad var rēķināties ar labu izklaidi un kārtīgu izsmiešanos, kas varētu iet pie sirds visām paaudzēm. Visticamāk izrāde kļūs par “kases grāvēju”, taču tukšas māžošanās tur nav – ir atjautīgi izspēlētas mizanscēnas, spilgti raksturi un arī viela pārdomām.

V. Koršs (īstajā  vārdā Dāvids Kons) ir Baku dzimis rakstnieks, žurnālists un scenāriju autors. Viņš vairāk nekā 20 gadus dzīvo Izraēlā, kur ir pazīstams kā sava TV raidījuma vadītājs.

Titullomā – Egons Dombrovskis. Citās lomās – Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Anete Berķe, Leons Leščinskis, Kaspars Gods, Marģers Eglinskis, Laura Jeruma un Anda Albuže. Scenogrāfs Edgars Kļaviņš, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

...šitais bij tīr' labs...ir pasmieties varēj'....i' padomāt, ja gribēj', ...varēj'...

pirms 7 gadiem, 2012.12.09 21:44

???

vai tas būs kārtējais stulbums ar necenzētiem vārdiem Liepājas teātrī? Kur palikušas normālas izrādes no klasikas vai ar normālu saturu. Uz teātri iet garīgi bagātināties nevis klausīties muļķības ka pat ausis svilst.....

pirms 7 gadiem, 2012.12.07 18:24

Kultūra