Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Aldis Kļaviņš 80 gadu jubilejā sarīko vērienīgu personālizstādi

Piektdien, 7. septembrī, Liepājas muzejā tika atklāta mākslinieka Alda Kļaviņa gleznu izstāde “Pēdējā piecgade”, kurā mākslinieks par godu savai 80 gaduj jubilejai izrāda pēdējos piecos gados radītās gleznas un grafikas.

Aldis Kļaviņš strādā visās glezniecības tehnikās, bet pēdējos gados nozīmīga kļuvusi gleznošana plenērā un dabas kā pasaules plašuma un daudzveidības atainošana. Sevišķi portretos gleznotājs meklē jaunus izteiksmes līdzekļus, mazāk aprobētas formas, izmantojot sirreālisma, oparta, dadaisma un citu moderno mākslas virzienu piedāvātās iespējas, ļaujot paplašināt portreta saturisko un garīgo interpretāciju, vēstīts Liepājas muzeja mājaslapā.

Gleznotājs A. Kļaviņš dzimis 1938. gadā Madonā, taču visu mūžu strādājis Liepājā. 1967. gadā absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu ar diplomdarbu “Vingrotājas”. No 1969. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedrs un izstādēs piedalās kopš 1966. gada. Viņš ir daudzu izstāžu organizētājs. Mākslinieka darbi ir regulāri apskatāmi Liepājas muzeja rīkotajās izstādēs.

2017. gadā Aldis Kļaviņš saņēmis Jāzepa Pīgožņa balvu Latvijas ainavu glezniecībā, 2014. gadā ieguva Goda Liepājnieka titulu par mūža ieguldījumu Liepājas kultūras dzīvē, 2011. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni, ilgus gadus strādājis Liepājas teātrī kā galvenais mākslinieks, darbojies scenogrāfijas un dizaina jomā.

No 1988.gada strādā Liepājas Universitātē. 2003. gadā ieguvis Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Šobrīd Aldis Kļaviņš ir Liepājas universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes vizuālo mākslu profesors.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma līdz 30. septembrim.

Pievieno komentāru

Kultūra