Folkloras kopai "Ķocis" festivālu laiks ir sācies

Maija beigas un jūnija sākums ir atvēruši vārtus ne vien siltam laikam un vasaras priekiem, bet arī svētkiem, festivāliem un gadatirgiem. Liepājas Bērnu un jaunatnes centra folkloras kopa "Ķocis" pošas uz  folkloras svētkiem "Pulkā eimu, pulkā teku", kas šogad notiks 26. un 27. maijā Jelgavā, Līvbērzē un Pikšās.

Šī gada festivāla tēma ir Putni, gada garumā bērnu un jauniešu folkloras kopu dalībnieki no visas Latvijas ir šo tēmu izdziedājuši, izspēlējuši, izdancojuši un sagatavojuši kopā dziedamās dziesmas, dejas, rotaļas un gatavi tās parādīt Jelgavas svētkos.

Liepājniekiem darba festivālā šogad ir daudz, informē Liepājas BJC folkloras metodiķe Solveiga Pētersone. Uz skatuves visu festivāla dalībnieku priekšā ar priekšnesumiem būs jāstājas gan atklāšanas koncertā "Cielava, baltgalve daudz tavu bērnu", gan novadu koncertā "Putnu kāzas", gan folkloras konkursu uzvarētāju koncertā "Putna piens", gan jauniešu koncertā "Visi putni skaisti dzied".

Vēl paredzēts piedalīties rotaļu un spēļu programmā "Juku juku sīki putni", ielu koncertos un dažādās darbnīcās.

Atgriežoties no svētkiem Jelgavā, "Ķocis" nedomā doties vasaras atpūtā, bet gan cītīgi kopā ar citiem dziedošiem Bērnu un jaunatnes centra kolektīviem - kora studiju (skolotāja Ilze Valce un Evija Goluba), vokālās studijas Allegria (skolotāja Irēna Karpa), "Odziņām" (skolotāja Gunita Riežniece) un "Domiņām" (skolotāja Valda Zēberga), gatavoties ģimenes svētkiem Liepājā "Fricis un Marta Lielmutes", lai aicinātu liepājniekus un pilsētas viesus piedalīties rotaļu rītā Liepu lapu laipu liku 2. jūnijā plkst. 12.00 Jūrmalas parkā pie bērnu laukuma. Tur paredzēts sadziedāties un izspēlēt sešas latviešu tautas un divas krievu tautas rotaļas kopā ar krievu bērnu folkloras kopu "Solniška".

Savukārt 6. Jūnijā plkst.12.00 Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs un folkloras kopa "Ķocis" BJC struktūrvienības Vaduguns zālē rīko Danču meistarklasi labākās Rīgas "Dandaru" danču speciālistes Daces Circenes vadībā. Būs iespēja apgūt jaunākās Rīgas dejas, populārākās pāru dejas, rotaļdejas un arī kādu kadriļu. Visi dancot gribētāji aicināti pieteikties līdz  4.jūnijam zvanot  29778737 vai rakstot e-pastu solveiga.petersone@liepajasbjc.lv. Dalības maksa BJC dalībniekiem 1Ls, pārējiem 3Ls.

Gunta Jākobsone,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra