Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloras centrā ''Namīns'' svinēs Saimnieču dienu

Folkloras kopa "Atštaukas" sestdien, 29. jūlijā pulksten 15 aicina uz Saimnieču dienas svinēšanu un Annas sumināšanu folkloras centrā "Namīns".

Latviešu kultūrā Annas diena ir saimnieču diena, kad notika lieli gadatirgi, kur satikās pārdevēji ar pircējiem, bet jauniešu vidū šis datums nozīmēja iepazīšanos. Senlatvieši Annas dienas vakarā gāja līgot – aplīgoja un piesauca Annas, lai tās rūpējas par aitām un tām aug mīksta vilna.

Annas diena raksturīga ar gada pirmo ražu sagaidīšanu – tieši šajā dienā drīkstēja pirmo reizi rakt un ēst jaunos kartupeļus. Tāpat sākot ar šo dienu sāka ēst arī burkānus un rudzu maizi.

Latviešu kultūrā ikviena jauna meita tiek audzināta par kārtīgu saimnieci - čaklu un izdarīgu, kas rūpējas to, lai mājās valda kārtība, saticība, lai darbi rit organizēti un ir sarūpēts viss nepieciešamais ziemai un pavasarim.

Ticējumi:

* Ja Annas dienā atrod zirnekli – aitas sprāgs.

* Ja Annas dienā līst lietus, būs slapjš rudens.

* Ja pa Annām vanagi ap kādām mājām laidelējas, tais mājās būs kāzas.

* Ja Annas dienā lietus līst, rudenī būs daudz sēņu, bet rieksti būs tārpaini, un otrādi.

Svētki tautasdziesmās:

Ai, Annīte, devējiņa,
Dod villai garai augt,
Garai svārkiem, villainēm,
Mīkstai cimdiem, zeķītēm.

Pievieno komentāru

Kultūra