Festivālu vasara nav beigusies

Vasara ir tieši vidū, bet šogad Liepājā vēl norisināsies vairāki izklaides un nopietnās mūzikas festivāli, kas ir ļoti gaidīti un priecēs savas noteiktas auditorijas klausītājus un skatītājus. Klasiskās mūzikas festivāls "Liepājas vasara", elektroniskās mūzikas festivāls "Shine Cafe", ekstravagantais "Fontaine festivāls", nopietnās mūzikas festivāls "VIA Baltica", ātruma festivāls "Kurzemes rallijs 2012" un 11. Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Liepājā notiks laika posmā no jūlija līdz septembra beigām.

"Liepāja ir mūzikas pilsēta un es esmu gandarīta un lepna, ka mūsu pilsētā ir tik liela muzikālā daudzveidība, ka spējam priecēt dažādu interešu un dažāda vecuma klausītājus no visas Latvijas un ārvalstīm" – atzīst Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna.

Klasiskās mūzikas festivālu "Liepājas vasara" ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu organizē valsts SIA "Liepājas Simfoniskais orķestri". "Šis koncertcikls ir ar bagātu vēsturi, bet savā atjauninātajā formātā – kā festivāls "Liepājas vasara" šogad notiks jau 3.reizi. Turklāt pirmo reizi tas izskanēs starptautiska mākslinieku sastāva sniegumā", stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. Jau 27. jūlijā atklāšanas koncertā klausītājus priecēs Vestards Šimkus.

Ne mazāk uzņēmīgs un pārliecināts par izdošanos ir 3. Starptautiskās elektroniskās mūzikas festivāla "Shine Cafe" organizētājs Nikita Viderkers. Viņš mērķtiecīgi virzās uz nosprausto mērķi un uz Liepāju ik gadu atved kvalitatīvus māksliniekus no dažādām Eiropas valstīm.

Festivāls "VIA Baltica", kas veltīts vēsturiskās akcijas "Baltijas ceļš" atcerei, Liepājā notiks no 10.līdz 23. augustam. Kā stāsta tā idejas autore un organizētāja Dace Bluķe, "vieni no labākajiem Baltijas valstu, kā arī Vācijas un Krievijas mūziķiem atskaņos mūziku dažādām klausītāju gaumēm, sākot no kamermūzikas klasikas līdz pat izcilākajiem Baltijas valstu komponistu darbiem."

Vienlaikus no 10. līdz 12.augustam pie sevis ciemos uz "Fontaine festivālu" aicina Liepājas domes deputāts un Fontaine impērijas vadītājs  Louie Fontaine. Viņš vienmēr cenšas noorganizēt jautru un atmiņā paliekošu ballīti, fokusējoties uz pieredzējušiem un sevi pierādījušiem mūziķiem. Šis gads nebūs izņēmums, lai trīs augusta dienas un naktis baudītu vairāk nekā 30 ārzemju un Latvijas grupu uzstāšanos.

No 23. līdz 26.augustam Liepājā, Lejaskurzemes reģionā un Šventojā, Lietuvā norisināsies lielākais motoru sporta notikums Baltijā - Ātruma festivāls, rallijs "Kurzeme 2012”. Šis pasākums ik gadu priecē ne tikai asu izjūtu cienītājus un auto sporta fanus, bet arī viņu draugus un radus, jo Liepājā norisinās koncerti un cita veida aktivitātes.

Savukārt rudenī Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē ieskanas unikālās ērģeles. Liepājas Kultūras pārvalde uztur ērģeļmūzikas tradīcijas pilsētā, lai popularizētu ērģeļmūziku, kā arī, lai pievērstu uzmanību instrumentam, kas krāšņo ne tikai dievnamu, bet piesaista arī vietējo un ārvalstu tūristu interesi Liepājai.

Informācija par visiem gaidāmajiem festivāliem, kā arī par citiem kultūras un izklaides notikumiem Liepājā, ir atrodama interneta mājaslapā: www.liepajaskultura.lv.

Krista Kalnarāja, Liepājas Kultūras pārvalde

Pievieno komentāru

Kultūra