Festivālu "Liepājas vasara" atklās Vestards Šimkus un Gintars Rinkevičs

Liepājas Latviešu biedrībā 27.jūlijā festivāla "Liepājas vasara" atklāšanas koncertā varēs baudīt gan pianista Vestarda Šimkus virtuozitāti, gan Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumu lietuviešu maestro Gintara Rinkeviča vadībā.

Simfoniskais orķestris lietuviešu diriģenta vadībā atskaņos Mikaloja Konstantina Čurļoņa poēmu "Mežā", kas pievilcīga ar sevišķo gaišo kolorītu un stalto mieru - mūziku, kas ļauj klausītājam iejusties mazliet noslēpumainā meža gājēja ādā.

Koncerta programmā ir iekļauta Sergeja Rahmaņinova Pirmā simfonija, kuras partitūru ilgus gadus uzskatīja par pazudušu. Šī simfonija renesansi piedzīvoja pēc Otrā pasaules kara.

Savukārt Vestards Šimkus šajā koncertā rādīs savu virtuozitāti Edvarda Grīga Klavierkoncertā. "Tas ir viens no diviem klaviermūzikas repertuāra skaņdarbiem, kas bērnībā manī uzjundīja pirmo aizrautīgo sajūsmu par mūziku un klavierspēli. Pēdējo gadu laikā šo skaņdarbu ar panākumiem un lieliskām kritiķu atsauksmēm esmu atskaņojis vien ārpus Latvijas un nu man ir prieks, ka beidzot savu šī klavierkoncerta interpretāciju varēšu sniegt arī saviem mīļajiem klausītājiem tepat mājās, kopā ar lielisko Liepājas Simfonisko orķestri," par skaņdarbu saka Šimkus.

Klasiskās mūzikas festivāls "Liepājas vasara" ar astoņiem koncertiem norisināsies no 27.jūlija līdz 30.augustam.

Pievieno komentāru

Kultūra