Festivāls "Toņi un pustoņi" aicina uz krāšņu tērpu, krāsu un skaņu skati

Piektdien, 20. aprīlī, sākot no plkst.15.30 Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs Liepājas Olimpiskā centra foajē un Tango zālē organizē IV mākslas un mūzikas festivāla "Toņi un pustoņi" pilsētas konkursu – skati, kurā būs vērojama atraktīva tērpu parāde, notiks radošās darbnīcas un vizuāli plastiskās izstādes noslēgums ar dalībnieku apbalvošanu.

Risinot konkursa tēmu "Toņi un pustoņi", konkursa dalībnieki bija aicināti akcentēt kopīgo vizuāli plastiskās mākslas un mūzikas izteiksmes līdzekļos: tēli mūzikā, mākslu mijiedarbība, mūzikas instrumenti, to pārtapšana asociatīvos tēlos, mākslas objekti vidē.

No plkst.15.30 programmā LOC foajē notiks piecas radošās darbnīcas, kurās konkursa dalībnieki veidos mūzikas instrumentus un skanošus objektus no dažādiem materiāliem.

Savukārt plkst.16.00 notiks tērpu kolekciju demonstrējumi Tango zālē. Uz šo pasākumu ir vērts atnākt interesanto priekšnesumu, krāšņo tērpu un frizūru parādes dēļ.

Savus šajā mācību gadā tapušos tērpus demonstrēs Liepājas BJC "Spārni" apģērbu kultūras un dizaina pulciņš skolotājas Aigas Hasneres vadībā un citu pulciņu dalībnieki. Programmā paredzēti arī interesanti priekšnesumi no pilsētas skolām. Piemēram, Raiņa 6. vidusskolas modes teātra kolekcija "Butterfly garden party", jeb tauriņu dārza svētki. Tūkstošiem toņu un krāsu, no dabas patapināti motīvi ornamentos, bagātīga ziedu raža un pirmatnēji raksti- to visu piedāvās šis priekšnesums. Internātpamatskola demonstrēs tērpu kolekciju "Zemestrīce modes pasaulē", šos neparastos tērpus darinājušas meitenes mājturības praktiskajās nodarbībās, pašas izvēlējušas mūziku un veidojušas horeogrāfiju.

Modes skate solās būt ļoti interesanta ar daudziem neparastiem priekšnesumiem. Pavisam pasākumā būs iespēja apskatīt deviņas tērpu kolekcijas.

Pasākumu kuplinās viesi no Liepājas Mākslas vidusskolas ar saviem darinātajiem tērpiem. Festivāla dalībniekus priecēs arī ģitāristu ansambļa priekšnesums skolotāja un rokmūziķa Tomasa Kleina vadībā. Šovā uzstāsies deju grupa "Rotaļa" skolotājas Ainas Apenes vadībā.

Pasākuma noslēgumā paredzēta dalībnieku apbalvošana. Uzvarētājus noteiks žūrija, kurā darbosies Bērnu mākslas skolas pasniedzējas un mākslinieces grafiķe Ilze Karlsone un keramiķe Dace Grīnberga, mūziķis Tomass Kleins, BJC direktore Inga Auziņa u.c. Uzvarētājiem – 29 zīmētājiem un trīs tērpu kolekciju autoriem būs iespēja piedalīties Kurzemes novada festivāla kārtā Saldū 27. maijā, bet paši labākie tiks izvirzīti uz Latvijas festivāla noslēgumu Mazsalacā no 7. līdz 10. Jūnijam. Labākie zīmējumi būs apskatāmi  no 14.maija līdz 10. jūnijam izstādē "Toņi un pustoņi" Rīgas Kongresu namā.

Gunta Jākobsone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Pievieno komentāru

Kultūra