Festivāls "Saldus saule" svinēs 30 gadu jubileju

Ērika Ķiģeļa piemiņai veltītais rokfestivāls “Saldus Saule” šogad spīdēs divas dienas, un iesāksies 21. jūlijā pulksten 18 ar lielu troksni un kārtīgu rokmūziku, kuru radīs MCC BLACK BULLDOGS un leģendārais latviešu rokeris JĀNIS BUKUMS. Turpinājumā festivāla apmeklētāji varēs baudīt grupu RĪGAS MODES, JOHNNY SALAMANDER, TUMSA, COLT, DZELZS VILKS, MUSIQQ un RYGA priekšnesumus, informē organizatori.

Paralēli centālajai skatuvei jau no plkst. 17.00 Kalnsētas parka pļavā notiks “Saldus Saules” gadatirgus, kurā gan lielajiem, gan mazajiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs - keramikas darbu veidošanā, iemēģināt roku šaušanā ar loku, drosmīgākajiem tiks piedāvātas izjādes ar zirgu, kā arī varēsiet relaksēties pirts procedūrās, lai uzņemtu spēkus tālākai festivāla baudīšanai. Visus gaidīs arī plašs un interesants mājražotāju tirgus, sākot no skaistuma lietiņām un festivālā noderīgiem aksesuāriem, līdz pat visdažādākajiem našķiem. Toties A5Guitars teltī piedāvāsim apskatīt Latvijā, Liepājā ražotas unikālas elektriskās ģitāras, kuras katra ir neatkārtojama ar to, ka tas ir roku darbs, un otras tādas ģitāras pasaulē nav. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja patestēt šos instrumentus, parunāt ar meistariem, kopā fotografēties, kā arī saJAMot (sadžemot). Būs pieejami, nopērkami un pasūtāmi uz vietas gatavoti unikāli muzikāli suvenīri no cēlkokiem, dzintara, citiem materiāliem un mazliet saules, kurus varēs iegādāties tikai festivāla ietvaros. Jums būs iespēja piedzīvot arī citus  pārsteigumus no A5guitars, ja apmeklēsiet viņu telti.

Ikviens festivāla “Saldus Saule” apmeklētājs varēs baudīt gardu maltīti, kuru būs sarūpējuši vietējie ēdinātāji.

Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta festivāla vēsturiskajam ritējumam. Būs iespēja ielūkoties Saldus pilsētas bibliotēkas sagatavotajos “Saldus Saules” foto arhīvos, un, kas zina, iespējams pat kādā vēsturiskajā liecībā ieraudzīt sevi vai kādu savu paziņu. Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs piedāvās iepazīties ar Ērika Ķiģeļa ekspozīciju. Šis cilvēks cienījami nesis Saldus vārdu tolaik un tagad, ir talantīgs un godājams mākslinieks, kura talantu viņa radītajos darbos mēs novērtējam un baudām vēl šodien. Savukārt Saldus mākslas skolas audzēkņi būs sagatavojuši savu redzējumu par “Saldus Sauli”. Iesaistot festivāla apmeklētājus un dalībniekus, tiks radīti skaisti mākslas darbi, kas ļaus “Saldus Saulei” iemirdzēties vēl spožāk un krāsaināk.
Festivāla otrā diena sāksies jau plkst. 11.00, kad turpināsies Saldus Saules gadatirgus un  aktivitātes pļavā, bet jau plkst. 12.00 notiks bērnu un jauniešu koncerts Saldus Saulīte. Šis koncerts šogad ir pulcinājis ne tikai Saldus un Brocēnu novadu jauniešus, bet tajā piedalīsies arī jau Latvijā popularitāti guvušie mākslinieki no Liepājas POP/ROCK skolas GINTA PURGAIĻA vadībā.

Sestdienas pēcpusdienā no 16:00 visus priecēs tādas grupas kā GAIN FAST, TRIANA PARK,  ASTRO'N'OUT, FĒLIKSS ĶIĢELIS, PĒRKONS, VIRGA un BUKS, RUSTED WHEEL, ILLA, LINGA, IVO FOMINS, PIENVEDĒJA PIEDZĪVOJUMI, būs arī tradicionālā uguņošana un kopīga festivāla himnas – Ērika Ķiģeļa dziesmas “Saldus saule” dziedāšana, bet jau pret rītu pasākumam punktu ar enerģisku ballīti pieliks jautrākais Latvijas DJ ZIGGY.

Festivālā šogad darbosies atsevišķa, labiekārtota VIP zona, savukārt netālu no festivāla Kalna ieejas būs izvietota VIP autostāvvieta. Bet vislabāk festivāla noskaņu varēsiet izbaudīt nakšņojot festivāla telšu pilsētiņā. Telšu pilsētiņa būs atvērta no piektdienas vakara līdz svētdienas pusdienlaikam.

Festivāla biļetes pieejamas Biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra