Festivāls piedāvā spožu pianistu solo koncertu

17.martā plkst.18:00 Liepājas teātrī XX Starptautiskajā Pianisma zvaigžņu festivālā vienā solo koncertā varēs dzirdēt divas spožas pianistes – itālieti Saskju Džordžīni un polieti Beatu Biliņsku.

Saskjas Džordžīni izpildījumā koncerta pirmajā daļā skanēs tādi skaņdarbi kā Kloda Debisī "Attēli, II burtnīca", Īzaka Albenisa "Osta" un "Triāna" no cikla "Ibērija" un Ferenca Lista "Venēcija un Neapole".

Pasaulslavenais čellists Tomass Demenga teicis: "Saskja Džordžīni ir viens no Itālijas lielajiem talantiem. Esmu spēlējis ar viņu kopā, un mani fascinēja viņas neizmērojamā muzikalitāte un profesionālā attieksme."

Jaunā itāļu pianiste Saskja Džordžīni ir studējusi prestižajā Imolas Starptautiskajā klavieru akadēmijā "Incontri col Maestro" pie Franko Skalas, Rikardo Rizalīti, Luija Lortī un Leonīda Margariusa, tur arī iegūstot maģistra grādu. Turīnas konservatorijā viņa ir saņēmusi īpašu balvu par visaugstākajiem sasniegtajiem rezultātiem. Kā soliste Saskja ir kuplinājusi daudzus ievērojamus pasākumus un festivālus (Milānas "MiTo Settembre Musica", "Teatro La Fenice" Venēcijā u.c.), viņa arī aicināta spēlēt Gidona Krēmera Lokenhauzas mūzikas festivāla Vasaras akadēmijā.

Koncerta otrajā daļā klausītāji tiksies ar vienu no mūsdienu ievērojamākajām poļu pianistēm Beatu Biliņsku, kas atskaņos Modesta Musorgska skaņdarbu "Izstādes gleznas" un Sergeja Prokofjeva svītu no baleta "Romeo un Džuljeta".

Beata Biliņska savulaik ar izcilību ir absolvējusi Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijas profesora Andžeja Jasiņska klasi, vēlāk papildinājusi savas prasmes pie daudziem ievērojamiem pianistiem (Lī Kum Sins, Džons Perijs u.c.). Pianiste ir koncertējusi Eiropā, Argentīnā, ASV, Japānā, uzstājusies prestižos festivālos Polijā un ārpus tās, saņēmusi daudzus apbalvojumus un stipendijas, veikusi daudzus mūzikas ierakstus, par ko saņēmusi arī mūzikas balvas.

Festivāla laikā Liepājas teātra telpās var apskatīt Irinas Tīres fotogrāfiju izstādi "Pianisma zvaigžņu festivāls mēģinājumos un koncertos 20 gadu garumā".

Festivāla programmu un mākslinieku aprakstus var atrast LSO interneta mājaslapas www.lso.lv sadaļā "festivāli".

Pianisma zvaigžņu festivāls tapis sadarbībā ar ekskluzīvo klavieru ražotājiem "Fazioli" un "Schimmel". Festivāla draugi – "Latvenergo", "Piano.lt", Latvijas Kultūras ministrija, Liepājas dome un Liepājas Kultūras pārvalde.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties visās "Biļešu Paradīzes" kasēs. Vēršam uzmanību, ka festivāla koncerti darbdienās sākas plkst. 19:00, savukārt brīvdienās – plkst.18:00.

Pievieno komentāru

Kultūra