Festivāls "Liepājas vasara" šonedēļ skanēs Alsungā un Skrundā

Festivāla "Liepājas vasara" koncerts "Vīnes klasikas pērles" tiks atskaņots arī mazākos Kurzemes kultūras centros – 26. maijā plkst.14 Alsungas kultūras namā un 27. maijā plkst.16 Skrundas kultūras namā.

Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) muzicēs diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Klausītājiem būs iespēja baudīt arī lieliska latviešu klarnetista Mārča Kūļa solo sniegumu.

Koncertā Vīnes klasikas pērles LSO Andra Veismaņa vadībā atskaņos zelta klasiķu darbus. Programmā skanēs Jozefa Haidna uvertīra operai Armida, Volfganga Amadeja Mocarta Koncerts klarnetei ar orķestri un Ludviga van Bēthovena Pirmā simfonija.

Latvijas Lielās mūzikas balvas divkārtējais ieguvējs (1993, 1998) – diriģents Andris Veismanis beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru kordiriģēšanas specialitātē (1995). Studējis simfonisko diriģēšanu pie profesora Jurija Simonova, kā arī specializējies senajā mūzikā pie klavesīnista un diriģenta Viljama Kristī.

Ar koncertiem diriģents ir uzstājies Taivānā, Dienvidamerikā, ASV, Kanādā, Krievijā un daudzviet Eiropā. Andris Veismanis ir viens no labākajiem senās mūzikas un baroka interpretiem Latvijā.

Piedalījies vairāku iestudējumu tapšanā Latvijas Nacionālajā operā, par ko atzinīgi novērtēts vietējā un ārzemju presē. Diriģējis daudzus latviešu komponistu darbu pirmatskaņojumus, ierakstījis vairākus audio CD ar vadošajiem Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mūziķiem.

Mocarta Koncertu klarnetei ar orķestri kopā ar LSO izpildīs klarnetists Mārcis Kūlis, kurš kopš 2010. gada ir LSO klarnešu grupas koncertmeistars.

Biļetes uz šiem koncertiem meklējiet Alsungas un Skrundas kultūras namos.

Uz pārējiem festivāla "Liepājas vasara" koncertiem biļetes var iegādāties visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās.

Pievieno komentāru

Kultūra