Festivāla "Liepājas vasara" koncerts jau trešdien

Ar interesantu kamermūziku klausītājus turpina iepazīstināt festivāla “Liepājas vasara” rīkotāji.
Trešdien, 29. jūnijā, pulksten 19 viesnīcas “Promende Hotel” Hika zālē koncertēs kameransamblis “Spectrum” ar flautisti Lieni Denisjuka, pianisti Kristīni Paulu un viesmākslinieku, čellistu Jāni Paulu, informē Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncertam dots nosaukums “Ceļā” jo izvēlēti skaņdarbi no dažādiem laikmetiem un mūzikas stiliem. Piedāvātās tēmas laikam ejot nav zaudējušas savu aktualitāti. Par skaņdarbiem jo īpaši interesanti un izsmeļoši pastāstīs koncerta konferansjē Dzintars Jurgelaitis.

Ievadā skanēs seno deju stilizācijas, kuru autors ir impresionisma mākslas virziena līdzgaitnieks Alfredo Kazella. Viņa rokraksts ir individuāls – spožas harmoniskās krāsas, vitalitāte, nojausma par misticismu, kas organiski savijas ar askētisma elementiem un papildina ilustratīvos iespaidus.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Laumas Reinholdes  “Nimfa un ganiņš”, kas ir pirmais sacerējums flautai un klavierēm. Klausītājiem būs iespēja baudīt arī šobrīd pasaulē pazīstamākā latviešu komponista Pētera Vaska “Deju”, kā arī Aivara Kalēja “Vēja dziesmu”, Vila Ofermana fonētisko ainavu “Honami”, kas ienes austrumu kultūras vēsmas. Tulkojumā no japāņu valodas Ho ir grauds, bet Nami- vilnis. Pirmo daļu noslēgs Jura Ābola “Gobi pasaka”, kurā varēs saklausīt ne vienu vien vīziju par mieru, krāsām, filosofiju.

Koncerta otrajā daļā varēs baudīt amerikāņu komponista Roberta Mučinska “Sonāti flautai un klavierēm”, kurā dominē džeza ritmu ietekme un asprātīgi kontrasti.
Šajā koncerta daļā ansamblis “Spectrum” satiekas ar čellistu Jāni Paulu; skanēs Selgas Mences “Inquieto” čellam un klavierēm, Pētera Plakida “Dzirnavas” čellam un klavierēm, kā arī Imanta Zemzara “A Little Rock-Music” flautai, čellam un klavierēm.

Biļetes uz festivāla “Liepājas Vasara” koncertiem var iegādāties visās Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās. Iesakām biļetes iegādāties savlaicīgi – to cena, tuvojoties koncertiem, var pieaugt.

Koncerta dienā viesnīcas Promenade Hotel restorānā Piano visiem apmeklētājiem 10% atlaide rēķinam.
Plašāka informācija atrodama festivāla oficiālajā interneta mājas lapā www.liepajasvasara.lv, kā arī www.lso.lv

Pievieno komentāru

Kultūra