Ērģeļmūzikas festivāls Liepājā izsludina zīmējumu konkursu bērniem

Sākoties jaunajam mācību gadam, Liepājas Ērģeļmūzikas festivāls vēlas uzrunāt jaunos un topošos ērģeļmūzikas fanus. Tādēļ festivāla rīkotāji izsludina zīmējumu konkursu "Piedzīvojums ar ērģelēm" bērniem un jauniešiem līdz 18. gadu vecumam. Konkursa uzvarētāji saņems ielūgumus uz festivāla ietvaros rīkoto koncertizrādi "Pēterītis un Vilks", ko piedāvā ērģelnieks Aigars Reinis kopā ar aktieri Vari Klausītāju, kā arī citas pārsteiguma balvas.

Zīmējumos pēc brīvas izvēles jāataino kādas no redzētajām vai dzirdētajām ērģelēm vai jāuzzīmē savi iespaidi, klausoties ērģeļu skaņās. Konkursā iesniegtos darbus trīs vecuma grupās vērtēs žūrija, kurā darbosies 11. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla mākslinieciskā un administratīvā personāla, kā arī Liepājas Kultūras pārvaldes pārstāvji. Galveno balvu ieguvēji tiks noteikti katrā no vecuma grupām. Darbus līdz 24. septembrim var iesniegt organizācijai Via Cultura, Graudu ielā 50, vai arī sūtīt pa pastu (pasta zīmogs – 20. septembris) uz adresi Graudu iela 50, Liepāja, LV – 3401, no rādot vārdu, uzvārdu, adresi un kontakttālruni.

Starptautisko ērģeļmūzikas festivālu Liepājā, kurš norisināsies no 27. līdz 29. septembrim rīko nodibinājums Via Cultura sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi. Lelde Vīksna par rīkotāju izvēli stāsta "Priecājamies, ka Liepājā ir radusies nevalstiska organizācija Via Cultura, kas profesionāli augstā līmenī spēj organizēt kvalitatīvus mūzikas notikumus. Tādēļ arī pašvaldības iedibināto un jau 11 gadus uzturēto tradīciju ik rudeni rīkot Ērģeļmūzikas festivālu, šogad uzticējām organizēt tieši šai organizācijai, ko vada Dace Bluķe. Viņas piedāvātajā festivāla programmā ir iekļauti gan Liepājas mūziķi – Lotars Džeriņš, orķestra mākslinieki, neaizmirstot arī par vieno no labākajiem Liepājas pašdarbības koriem – kori "Laiks", gan labākie Latvijas piedāvājumi, gan arī spoža ārzemju zvaigzne – ērģelnieks no Polijas".

Kā iepriekš ziņots, festivāla koncertos būs iespēja dzirdēt arī dāsni starptautiski godalgoto Poļu ērģelnieku no Liepājas sadraudzības pilsētas Gdaņskas Romanu Perucki, kurš līdz šim savā mūziķa dzīvē ir sniedzis vairāk kā 2000 koncertus visā pasaulē, Latviešu ērģelnieci Kristīni Adamaiti, kura sagatavojusi programmu "Vakara lūgšana" kopā ar Lielās mūzikas balvas laureāti, šarmanto soprānu Ievu Paršu un pazīstamo saksofonistu, Jāz. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru un Starptautiskā Saksofonmūzikas festivāla "Saxophonia" māksliniecisko vadītāju Arti Sīmani, kā arī Liepājas pazīstamāko ērģelnieku Lotaru Džeriņu, kurš savā programmā "Pērles – pērlītes" talkā aicinājis pašmāju jaukto kori "Laiks" ar diriģenti Ilzi Balodi, trompetistu Oleksiju Demčenko un Liepājas Simfoniskā orķestra pūšaminstrumentu ansambli "Amber Sound Brass".

Pievieno komentāru

Kultūra