"Eirovīzijas" starptautiskajā dziesmu konkursā Latvija startēs otrajā pusfinālā

Vakar, 17. janvārī, Vācijas pilsētā Diseldorfā notika 2011. gada Eirovīzijas starptautiskā dziesmu konkursa pusfinālu sadalījumu izloze. Tā noskaidrojusi, ka Latvija uzstāsies otrajā pusfinālā - 12. maijā, informē Eirovīzijas projekta preses sekretārs Mārtiņš Pučka.

Izlozes rezultātā  Latvija konkurēs ar Nīderlandi, Bosniju un Hercegovinu, Ukrainu, Kipru, Austriju, Zviedriju, Moldovu, Beļģiju, Slovākiju, Izraēlu, Maķedoniju, Dāniju, Baltkrieviju, Bulgāriju, Igauniju, Rumāniju, Slovēniju un Īriju.

Savukārt pirmajā  pusfinālā, kas notiks 10. maijā, piedalīsies Albānija, Somija, Armēnija, Šveice, Norvēģija, Gruzija, Turcija, Serbija, Krievija, Polija, Horvātija, Azerbaidžāna, Lietuva, Ungārija, Malta, Sanmarīno, Islande, Grieķija un Portugāle.

T.s. "Lielā  četrinieka" valstis (Lielbritānija, Francija, Vācija un Spānija) un konkursa organizētājvalsts automātiski kvalificējas finālam. 2011. gada konkursā Vācija ir gan "lielā četrinieka" valsts, gan organizētājvalsts. Turklāt jāatgādina, ka 2010. gada 30. decembrī "Lielais četrinieks" kļuva par "Lielo piecinieku", jo arī Itālija pievienojusies valstīm, kuras automātiski kvalificējas finālam.

Līdz ar to izlozes kārtībā arī noskaidrots, kurus pusfinālus translēs un arī balsos "Lielais piecinieks”: 12. maijā balsošanas tiesības būs Itālijai, Vācijai un Francijai, bet 10. maijā - Lielbritānijai un Spānijai.

2011. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Starptautiskais fināls notiks 14. maijā Diseldorfas arēnā  "Esprit”.

Savukārt Latvijā strauji tuvojas Nacionālās atlases pusfināli. Pirmais no tiem LTV1 ēterā risināsies jau 5. februārī, otrais - 12. februārī, papildkārta jeb izaicinājuma kārta – 19. februārī, bet Nacionālās atlases fināls - 26. februārī LTV1 tiešraidē no Ventspils teātra nama "Jūras vārti”.

Jau nākamnedēļ  sāksies dziesmu pusfināla ieraksti, par ko Latvijas Televīzija informēs atsevišķi. Bet jau šobrīd visas 20 pusfinālā iekļuvušās dziesmas iespējams noklausīties Eirovīzijas mājas lapā www.eirovizija.lv.

Pievieno komentāru

Kultūra