Dzejas dienās uzstāsies Uldis Auseklis

8.septembrī plkst.11 un plkst.13 Liepājas CZB filiālē bērnu bibliotēkā „Vecliepājas Rūķis” notiks muzikāls dzejas sarīkojums „it kā netīši, it kā tīši” ar dzejnieka Ulda Ausekļa piedalīšanos. Sarīkojumā ar muzikālu dzejas kompozīciju piedalīsies muzikālās pedagoģes Andas Karules vadītais vokālais ansamblis „Tikai tā” un aktrise Vija Mežale, informē Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka.

Dzejnieks un grāmatu izdevējs Uldis Auseklis ir viens no populārākajiem bērnu autoriem Latvijā. Viņš ir dzimis 1941. gadā 30. oktobrī Madonas rajona Mētrienas pagasta „Ataugās”, mācījies Ļaudonas vidusskolā. Jau mācoties 6.klasē ar saviem dzejoļiem piedalījies literārajā konkursā, kurā ieguvis 1.vietu.

Vidusskolas gados viņš daudz rakstīja un 1959.gadā Madonas rajona avīzē „Stars” publicēja savus pirmos dzejoļus. 11.klases pavasarī U.Auseklis tika uzaicināts uz jauno autoru semināru, kur viņu nopietni vērtēja Mirdza Ķempe un Māris Čaklais. Vēlāk U.Auseklis studējis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē Latviešu valodas un literatūras nodaļā. 1992. gadā viņš dibina pats savu privātapgādu „Garā pupa”, kurā izdod grāmatas bērniem, dzejoļkrājumus, kultūrvēstures grāmatas un avīzi bērniem „KURMĪTIS”(līdz 2003). No 1995. gada Uldis Auseklis ir Latvijas Rakstnieku savienības biedrs. 1997. gada aprīlī Uldis Auseklis saņēma Pastariņa prēmiju par dzejoļu krājumu bērniem „kaķis ada zeķes zaķim”.

Izdevis daudzus dzejoļu krājumus gan bērniem, gan pieaugušajiem, kā arī tulkojis krievu dzejnieku darbus. Viens no galvenajiem Ulda Ausekļa dzejoļu varoņiem ir runcis Francis. Daudzus Ulda Ausekļa dzejoļus dziesmām izmantojis komponists Uldis Fridrihsons.

Uldis Auseklis par dzejas rakstīšanu saka: „Dzejoļus rakstīt ir ļoti atbildīgs darbs…. Esmu pateicīgs vietām un stundām, kas dāvājušas man dzejoļus. Ir vietas, kuras tev uztic savas gaismas spēles, savus putnus, savu vientulību, debesis, puķes, nojautas vai ūdeni māla krūzē un dāvā steidzīgus, bet labus un radošus mirkļus.”

Pievieno komentāru

Kultūra