Durbē sākas mūzikas, mākslas un ražas festivāls "Zemlika" 2

Šodien un rīt, 27.oktobrī, Latvijas mazākajā pilsētā Durbē otro reizi notiks mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika".

Piektdien festivālā būs klausāmi tādi mūziķi kā psihedēliskās folkmūzikas grupa "Das Sonntags Legion", Kanādas duets "AUN" un mūziķa Ērika Kvaha solo projekts "Thisquietarmy", mūziķu trio "Father Murphy" no Trevīzo Itālijā, amerikāņu mākslinieks Roberts Eiki Obrijs Louvs jeb "Lichens", valsts akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais, instrumentālās kamermūzikas ansamblis "Vētras saites" un duets "Mad Ant", kuru veido Nacionālā teātra aktrises Madara Botmane un Anta Aizupe.

Savukārt festivāla otrajā vakarā klausītājus priecēs citādās popmūzikas apvienība "Starmetis", franču duets "Ray Bartok", dziedātāja "Oy" no Šveices, Luksemburgas mūziķi "Sun Glitters", britu mūziķis "Petrels", psihedēliskās mūzikas pārstāvis "High Wolf" no Francijas, mūziķu un mākslinieču Ievas Akurāteres, Raimondas Vazdikas un Ilzes Gruntes veidots trio, Andra Akmentiņa un Jāņa Dubava duets, kā arī nepieradinātā folka orķestris "Pingvīnu Cirx" no Drustu apkaimes.

Festivāla koncerti notiks Durbes luterāņu baznīcā, Durbes kultūras namā un Ata Kronvalda vēsturiskajā skolas ēkā.

Kā informēja festivāla rīkotāji, līdzās koncertprogrammai, kuras apmeklējums būs par maksu, festivālā būs pieejami arī dažādi bezmaksas pasākumi.

Līdzīgi kā pagājušogad, arī šoreiz festivālā tiks demonstrētas vairākas filmas. 26.oktobra pēcpusdienā bijušā veikala telpās pilsētas centrā tiks izrādītas latviešu jauno autoru īsfilmas, bet 27.oktobrī - lietuviešu un igauņu dokumentālās filmas.

27.oktobrī Durbē notiks zemnieku, mājražotāju un amatnieku tirgus, kurā aicināti piedalīties Durbes un kaimiņu novadu ražotāji.

27.oktobrī pēc rekonstrukcijas atvērtajā Durbes muzejā notiks kolektīva mājas vīna darīšana vietējās vīndares un citu dabas velšu pārstrādātājas Evijas Kopštāles vadībā. Būs iespēja ar festivāla simboliku apdrukāt līdzi paņemtos apģērba gabalus, kā arī tuvāk iepazīt sietspiedes tehniku, kas tiek izmantota dažādu priekšmetu un materiālu apdrukā.

Sestdien teātris "Dirty Deal Teatro" Ata Kronvalda Durbes vidusskolas Aktu zālē piedāvās noskatīties izrādi "Sieviete - Dieviete", bet bijušā veikala telpās, Raiņa ielā 29, abus festivāla vakarus notiks dejas.

Biļetes uz festivālu nopērkamas visās "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā "www.bilesuserviss.lv".

Pirmais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls "Zemlika" Durbē notika 2011.gada 28.oktobrī un 29.oktobrī. Divu dienu laikā festivālā uzstājās vairāki atpazīstami ārvalstu un vietējie mūziķi un kolektīvi, to vidū bija Nilss Frāms no Vācijas, "Library Tapes" no Zviedrijas, "Barn Owl" no ASV, "Aluk Todolo" no Francijas, pašmāju "Iļģi", "Stūrī zēvele", Kaspars un Jēkabs Dimiteri un vairāki citi.

Pērn notika arī vairākas bezmaksas muzikālas un mākslas meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem, diskusijas par un ap neatkarīgo mūziku, kā arī notika tirgus, teātra izrāde, filmu seansi un vairākas citas aktivitātes.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ANNNNA

Nenotika, jo Lieppājas 1. rokkafeinīcā bija labs pasākums un visi aizbrauca tur! Nākošgad būs jāsaskaņo, lai nepārklājas!

pirms 7 gadiem, 2012.10.29 12:09

acs

Tas festivāls vispār notika? Kur var redzēt fotogaleriju?

pirms 7 gadiem, 2012.10.28 21:42

Kultūra