Dievnamus aicina pieteikties pasākumam "Baznīcu nakts"

Līdz februāra vidum dalību pasākumā “Baznīcu nakts” pieteikušas 80 baznīcas no visas Latvijas. Baznīcas, kuras vēl nav paguvušas pieteikties, to varēs izdarīt vēl mēnesi – līdz 29. martam, aizpildot pieteikuma anketu www.baznicunakts.lv.

Pasākuma organizatori izveidojuši interaktīvu karti, kurā redzams, ka no Liepājas apkaimes novadu baznīcām pasākumam ir pieteikušās Pāvilostas novada Sakaslejas evaņģēliski luteriskā baznīca un Liepājas Metodistu baznīca.

"Baznīcu nakts" notiks 5.jūnija vakarā tradicionālo kristīgo konfesiju dievnamos visos Latvijas novados. Ar šobrīd pārstāvētajām baznīcām var iepazīties interaktīvajā kartē šeit.

"Baznīcu nakts" programma šogad būs veidota kā iespēja iepazīt baznīcu garīgo un kultūras mantojumu - būs koncerti, ekskursijas, pasākumi bērniem un laiks aizlūgumiem un apcerei klusumā.

Redzot Eiropā un pasaulē notiekošo, "Baznīcu naktī" šogad notiks aizlūgums par mieru un ceļu pie patiesības - Latvijā, Eiropā, Ukrainā, Tuvajos Austrumos un citur, kur tiek apdraudēta cilvēka cieņa un dzīvība. Pasākuma programmas Latvijas dievnamos tiks apkopotas aprīlī, publiski tās būs pieejamas maijā.

Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums "Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pievieno komentāru

Kultūra