Decembrī arī Liepājā būs skatāma mūzikla "Sniega karaliene" izrāde

Decembrī Ogrē, Rīgā un Liepājā būs skatāmas Jāņa Lūsēna un Ineses Zanderes mūzikla "Sniega karaliene" izrādes, informē "Ars Nova" pārstāve Anita Lūsēna.

Mūzikls "Sniega karaliene" ir latviešu autoru radīts brīnišķīgs muzikāls stāsts par mīlestību, kas Ogres Kultūras centrā būs skatāms 9.decembrī, no 13.decembra līdz 16.decembrim izrādes būs skatāmas Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace", bet 22.decembrī un 23.decembrī "Sniega karaliene" būs skatāma Liepājā, Olimpiskā centra "Rožu zālē".

Pasakas "Sniega karaliene" galvenie varoņi ir Gerda un Kajs. Meitene un zēns ziemas vakarā sastop skaisti mirdzošu ļaunuma vilinājumu - Sniega karalienes varenību un valstību. Kajs ļaujas Sniega karalienes varai un dodas tai līdzi uz Ledus pili. Gerda apņemas zēnu uzmeklēt un dodas ceļā. Gerdas mīlestība un labā griba ir stiprāka par grūtajiem pārbaudījumiem un pārdzīvojumiem, mīlestība dod ticību meitenei turpināt ceļu. Gerdas apņēmība, ceļā sastaptie pasakas varoņi un vecmāmiņas vēlējumi palīdz meitenei rast no jauna drosmi un nepadoties. Meitene pēdējiem spēkiem uzmeklē Kaju ziemeļu valstībā un ar savu sirds lūgšanu spēj atkausēt Kaju. Sniega karalienes greizā spoguļa lauska, kas sasaldēja Kaja sirdi, nespēj uzveikt mīlestību.

Izrādes režisore Inese Mičule un scenogrāfe Ieva Kauliņa radījušas mūziklam jaunu skatuvisko risinājumu, pielāgojot izrāžu norisi "Splendid Palace" Lielajai skatītāju zālei. Mūziklā Sniega karalienes lomu atveido Kristīne Zadovska, Gerdas lomā iejutusies Ieva Sutugova, bet Kaja lomā iejuties Andris Ērglis. Pārējās lomās spēlē Andžella Goba, Ieva Akuratere, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Ance Krauze, Uģis Roze, Baiba Neja, Kārlis Freimanis un Andris Liseckis.

Visās izrādēs muzikālo skanējumu nodrošina mūziķu orķestris Jāņa Lūsēna vadībā un, kā stāsta mūzikla autors, tajā skanēs dažādi sitamie instrumenti, perkusijas, akordeons, ģitāras un taustiņinstrumenti, uzburot pasakas īpaši tēlainu un ziemeļniecisku skanējumu.

Pievieno komentāru

Kultūra