Decembra svētku programma muzejā ar aizgājušā laika pieskaņu

Liepājas muzeja ekspozīcijas telpās "Liepāja okupāciju režīmos", kas atrodas K. Ukstiņa ielā 7/9, piedāvā bērniem un skolēniem saistošu izglītojošo decembra svētku programmu aizgājušo Padomju laika noskaņās.

Šogad bērni un skolēni aicināti ceļot laikā, lai uzzinātu, ko un kā decembrī svinēja Padomju Savienības pilsoņi, sekojot līdzi kosmonautu centieniem, cildinot darbaļaužu sasniegumus un jūtot līdzi populārajiem pasaku un multiplikāciju filmu varoņiem: Buratino, Sprīdītim, Vasilisai daiļajai, Vilkam un Zaķim.

Šogad Liepājas muzeja pedagoģes sagatavojušas divas svētkiem veltītas nodarbības.

Nodarbībā "Laimīgu Jauno gadu jeb S Novim godom!" pirmsskolas iestāžu audzēkņiem un skolēniem muzejpedagogi skaidros, kāpēc Ziemassvētkus padomju laikos ģimenes svinēja klusiņām - slepus aiz aizklātiem logiem. Kas nesa Jaungada dāvanas padomju bērniem? Kādas Jaungada dziesmas skanēja  padomju radio, ko rādīja padomju televīzija? Kā padomju cilvēks posās pats un posa māju Vecgada vakaram? Lai gūtu priekštatu, kā Jauno gadu sagaidīja liepājnieki, muzejpedagoģes apkopojušas fotogrāfijas no muzeja darbinieku privātajiem foto albumiem. Nodarbības noslēgumā katram tās dalībniekam būs iespēja izveidot pašam savu Jaunā gada rotājumu padomju noskaņās.

Tā kā līdz 2012. gada 6. janvārim Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 skatāma padomju laika Jaunā gada apsveikuma kartīšu izstāde "Tā, lūk, griežas dzīves rats, klāt ir atkal Jaunais gads!", muzejpedagogi aicina būt radošiem un piedalīties izstādei veltītajā nodarbībā. Tās laikā liepājnieku jaunā paaudze izpētīs, kādus tēlus iespējams atrast uz Jaunajam gadam veltītajiem apsveikumiem, bet noslēgumā katram būs iespēja izveidot pašam savu Jaunā gada apsveikumu kartīti padomju laiku noskaņās.

Nodarbībām pieteikties var arī radu, draugu un kolēģu saimes, kuras vēlas decembrī ļauties stundu ilgam piedzīvojumam un atcerēties (vai atklāt no jauna) Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas vairākus desmitus gadu tālā pagātnē.

Maksa par nodarbību – 0.50 Ls no katra grupas dalībnieka. Pieteikties muzejpedagoģijas nodarbībām iespējams, piezvanot uz tālruņa numuriem 29605223 vai 63420274.

Pievieno komentāru

Kultūra