Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Dardedze" jau otro reizi iegūst tautas deju festivāla "Aprīļa pilieni" ceļojošo balvu

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 16. aprīlī, Liepājas Latviešu biedrības namā jau 12. reizi norisinājās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Kvēle” un tā vadītājas Ingrīdas Lūkas veidotais tautas deju festivāls “Aprīļa pilieni”, informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Projektu vadītāja Inese Sērdiene.

Kā jau iepriekš ziņots, šogad festivālā Liepājā pulcējās 12 vidējās paaudzes un jauniešu tautas deju kolektīvi no Rīgas, Jelgavas un Liepājas, kuri sestdien azartiski cīnījās par ceļojošās balvas “Lielais piliens” iegūšanu. Festivāls “Aprīļa pilieni” ir īpašs ne tikai ar krāšņu tautas deju koncertu skatītājiem, bet arī ar sportiskām un azartiskām sacensībām dalībniekiem visas dienas garumā. Šī gada izaicinājums dejotājiem bija “3 + 3 pilienu sacensības” – foto orientēšanās Liepājā, kuru visi dalībnieki veica ar lielu entuziasmu un prieku. Deju kolektīvu izveidotās un krāšņi noformētās komandas sacensību laikā iepazina Vecliepājā esošos kultūrvēsturiskos objektus, piemēram, Liepājas teātri, Liepājas muzeju, koncertzāli “Lielais dzintars”, Pētertirgu, Jāņa ielu, kā arī Spoku koku un citas pazīstamas vietas pilsētā. Projekta vadītāja Selēna Vasiļjeva stāsta: “Sacensībās ļoti interesanta izvērtās arī papildpunktu iegūšana. Komandu atbalstītājiem tika dots uzdevums atnest dzintaru. Prieku radīja atbalstītāju radošums vārda “dzintars” izpratnē, jo šķietami vienkārši definēto uzdevumu katrs izpildīja savādāk – tika atnests gan kausētais siers “Dzintars”, nagu laka un lūpu krāsa “Dzintars”, dzintara suvenīri, auskari, “Dzintara alus”, pat vīrietis vārdā Dzintars, gan, protams, arī jūrmalā atrastais dārgakmens – dzintars.”

Dienas noslēgumā skatītājiem bija iespēja baudīt bagātīgu tautas deju koncertu, kas šogad noritēja divās daļās. Dejotāji priecēja gan ar Deju svētku repertuāra pārbaudes skates un brīvas izvēles dejām, gan ar krāšņām un spriganām raksturdejām. Skatītāji savu atbalstu pauda gan ar aplausiem, gan ar savu balsojumu, pie ieejas saņemto “Aprīļa pilienu” žetonu iemetot dalībnieku īpaši noformētās burkās.

Rezultātā, apkopojot iegūtos punktus sporta aktivitātēs un skatītāju balsojuma rezultātus vakara koncertā, tika noteikts ceļojošās balvas “Lielais piliens” ieguvējs – VEF Kultūras pils Tautas deju ansamblis “Dardedze” (vadītāja Ilze Kronberga), kurš balvu saņem un ved uz Rīgu jau otro gadu. Atraktīvākajiem dalībniekiem, kuri izpelnījās īpašu uzmanību, tika piešķirtas arī dažādas atzinības. Festivāls noslēdzies ar gandarījumu par patīkami kopā pavadīto un piepildīto laiku Liepājā.

Pievieno komentāru

Kultūra