Cīravas senioru aktivitātes rudens lapkritī

Cīravas senioru apvienība aktīvi ir uzsākusi savu rudens kopā sanākšanas sezonu. 10. oktobrī kuplā skaitā visi pulcējās pašvaldības zālē uz interesantu un izzinošu pasākumu ar romantisku nosaukumu "Kad lapas krīt…".

Pēcpusdienas programma bija daudzveidīga un, praktiski, veidota ar pašu spēkiem, izdomu un talantu. Zālē visus sagaidīja koša ziedu un rudens ražas izstāde ar visai neparastiem eksponātiem. Krāšņas, no rudens vējiem un lietiem pasargātas dālijas apskatei no saviem puķu dārziem bija piedāvājušas Agrita Āfelde un Sanita Muceniece. Mudīte Dobele no sava dārza bija atvedusi dažādas ābolu šķirnes, smiltsērkšķus, griķus, kā arī neredzēti lielus sīpolus un milzīgu sarkano bieti. Bija arī ikdienā mazāk sastopamas sojas pupiņas un dažādi burkānu brīnumi, stāsta Cīravas bibliotēkas vadītāja Anita Tuleiko.
 
Ļoti lielu interesi izraisīja slavenā selekcionāra Gunvalda Vēsmiņa plašā grieķu riekstu un rudens šķirņu vīnogu kolekcija. Vēsmiņa kungs labprāt pastāstīja par katru šķirni, tās tapšanas vēsturi un selekcionēšanas īpatnībām. Klātesošie ar patiku degustēja "Vīnkokos" audzēto un uzdeva daudz jautājumu pašam selekcionāram.

Romantisku noskaņu, atbilstošu rudens lapkritim, radīja Guntas Lejas un Renāra Juzupa dzejiski muzikālais kopdarbs, kas izskanēja kā sveiciens visiem klātesošajiem. Mūsu Guntai šī vasara bijusi ļoti radoša, jo rakstījusies patiesi izjusta dzeja un smalki niansētas miniatūras. Kopā ar Renāru ir izveidota noskaņām bagāta kompozīcija, kuru labi papildina jaunā mūziķa dziedātās dziesmas. Cīravā šī bija otrā uzstāšanās reize, pirmā notika septembra nogalē Sikšņos.
 
Pasākuma izskaņā tika teikts paldies visiem, kuri aplīdzēja gan ar izdomu, gan praktiski. Ziedu sveiciens un sirsnīgi novelējumi tika sūtīti Birutai Kalveniecei viņas dzīves īpašajā jubilejā. Pie kafijas tases un kliņģera tika pārrunāti rudens nogales plāni un gaidāmie pasākumi.
 
Nākamā tikšanās 9. novembrī, kad tiks svinēti Mārtiņi un nogaršoti ziemai gatavotie pagraba gardumi.

Pievieno komentāru

Kultūra