Cīravā noslēdzies lasītveicināšanas projekts "Lasonīši ciemos nāk!"

Noslēdzies kopīgais bērnudārza „Pīlādzītis” un Cīravas bibliotēkas darbinieku veidotais pirmsskolas vecuma bērnu lasītveicināšanas projekts „Lasonīši ciemos nāk!”.

Projekts aizsākās pirms četriem mēnešiem, kad bērnudārza audzēkņus pirmo reizi apciemoja lielais un gudrais zaķis Alberts ar saviem draugiem- Alfonsu Trīcvaidziņu un Sandalīti Trakulīti. Projekta mērķis bija iepazīstināt bērnudārzniekus ar viņu vecumam atbilstošu bērnu literatūru, veidot interesantus pasākumus, kas rada nepārprotamu interesi par grāmatām, bibliotēku un pašu lasīšanas procesu.

Šoreiz gudrais zaķis Alberts vecākās grupas „Sprīdīši” bērniem bija sagādājis lielu pārsteigumu. Noteiktā laikā pasākuma dalībniekus braucienam uz bibliotēku gaidīja īpaši sagatavots transporta līdzeklis.
Bibliotēkas zālē notika jauka atkalredzēšanas ar zaķi Albertu, bērni nobalsoja par vislabāko no 5 grupiņā projekta laikā izlasītajām grāmatām. Visvairāk balsojuma „sirsniņas” saņēma Ķestuta Kasparaviča grāmata „Zaķis Lielais Burkāns”.

Pēc tam visi devās uz bibliotēkas telpām, lai iepazītos ar jaunāko un interesantāko, ko lasonīši bija sagatavojuši šai tikšanās reizei. Bērniem tika demonstrēts, ka ar grāmatas „Dinozauri kā dzīvi” un 3D formāta disku datora ekrānā atdzīvojas sen izmiruši dinozauri, ka ar tehnoloģiju palīdzību var iemācīties vienkāršus vārdiņus angļu un krievu valodā. Tika iemēģināta jaunā grāmatiņa- tāfelīte, kurā ar krītiņiem drīkstēja gan zīmēt, gan ar salvetēm savu zīmēto nodzēst. Pasākuma noslēgumā bērnu centriņā visi kopīgi noskatījās jau iemīļotu multenīti „Joka pēc alfabēts”, kopīgi dziedot līdz par burtu jautrajiem piedzīvojumiem.

Atvadoties bērnudārza audzēkņi saņēma sev un vecākiem adresētus uzaicinājumus nākt uz bibliotēku un kļūt par īstiem bibliotēkas lasītājiem. Četriem vecākās grupiņas bērniem - Harijam Pugulim, Regīnai Kuciņai, Marijai Afoņkinai un Rūtai Pašilei tika izsniegtas īstās lasītāju kartes, jo šie bērni kopā ar vecākiem jau sen izmanto bibliotēkas pakalpojumus. Zālienā pie bibliotēkas tika iemūžināta pēdējā šī projekta kopbilde, un bērni jautrā noskaņojumā kopā ar zaķi Albertu un viņa draugiem- lasonīšiem izrotātajā braucamrīkā devās atpakaļ uz bērnudārzu.

Bibliotēkas darbinieku vārdā paldies Dzērves pamatskolas audzēkņiem Diānai Gūtmanei, Kitijai Švītiņai un Uģim Eglītim par iejušanos projekta varoņu tēlos. Paldies Aizputes vidusskolas vadībai par mums atvēlēto lielā zaķa masku!

Pievieno komentāru

Kultūra