Būs lugas "Pūt, vējiņi!" pirmizrāde

Sestdien, 21. maijā, pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā uz lugas „Pūt, vējiņi!” pirmizrādi ielūdz Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātris, režisore Daina Kandevica.

Izrādes režisore Daina Kandevica pavēstīja, ka Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Metalurgu Tautas teātra Raiņa lugas „Pūt, vējiņi!” interpretācija orientēta uz jauniešu auditoriju. Tas būs vizualizēts lugas lasījums ar dziesmām un dejām, kurā skanēs Imanta Kalniņa mūzika no kinofilmas „Pūt, vējiņi!”.

Darbība iesāksies ar lugas lasīšanu režisora vadībā, kuru atveido Ainars Krūms, iesaistot tajā arī skatītājus. Pakāpeniski aktieri iejutīsies savās lomās un atklās izrādes varoņu traģiskos likteņstāstus.

Lugas lasījumā tiks atklāts, kas notiek, ja sieviešu kolektīvā ienāk vīrietis. Tā būs cīņa par savu laimi, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai var balstīt laimi uz citu nelaimes, vai, pakļaujoties savām iegribām, dzīvi var nodzīvot viegli?

Izrāde iestudēta divos sastāvos, kas skatītājiem ļaus novērtēt jauno un pieredzējušo aktieru sniegumu.

21. maijā būs iespēja redzēt gados nobriedušāku aktieru sastāvu, kurā Baibu atveidos Liepājas Metalurgu Tautas teātra ilggadējā aktrise Ildze Pola, Mātes lomā iejutīsies Inese Indriksone, Didzis – Kaspars Plauks, Ciepa – Gaida Mažaika, bet Orta – Sinilga Ozoliņa. Līdzās šiem pieredzējušiem aktieriem būs arī divi debitanti - Valdis Vecvagars (Uldis) un Karīna Indriksone (Anda). Izrādē piedalīsies arī jaunie Metalurgu Tautas teātra aktieri Aigars Kārkliņš – viņš šoreiz Gatiņš un Kristīne Finka – Zane.

Savukārt dejas iestudējusi un kostīmus darinājusi Ērika Vecvagare, par dekorācijām gādājis Kaspars Plauks, skaņu ierakstus sarūpējis Egils Mežs, bet izrādi apskaņos un apgaismos Gundars Zvaigznīte un Dainis Roze.

Pievieno komentāru

Kultūra