Burinieka LOVIS komanda gatava jauniem izaicinājumiem

Jau šodien, 26. jūnijā Liepājas promenādē notiks ilgtspējīgas attīstības un atjaunojamo enerģiju tematiem veltīti publiski pasākumi ar dažādām radošajām darbnīcām, diskusijām un citām aktivitātēm, t.sk. arī uz burinieka LOVIS, kurš jau pāris dienas saista interesentu uzmanību Liepājas Zilā karoga Jahtu ostā.

No plkst.14:00 – 15:30 uz burinieka LOVIS norisināsies atvērta un publiska diskusija par atjaunojamiem energoresursiem un to izmantošanu Latvijas tautsaimniecībā. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Liepājas pašvaldības, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Vides investīciju fonda, kā arī sabiedriskās organizācijas GLEN pārstāvis un uzņēmēji no SIA EVA sistemas, SIA Grandeg, kas ikdienā strādā pie alternatīvās enerģijas ieviešanas pasākumiem. Diskusiju vadīs biedrības Homo Ecos pārstāve Madara Peipiņa, kas organizē LOVIS uzņemšanu Salacgrīvā.

Diskusija plānota kā paneļdiskusija, kurā piedalās eksperti un klausītāji – interesenti, mediji. Diskusijas sākumā eksperti uzstājas katrs ar īsu prezentāciju par kādu no atjaunojamo energoresursu izmantošanu Latvijā aspektiem, kam seko diskusija - jautājumi gan no diskusijas vadītāja, gan no auditorijas puses. Pēc diskusijas oficiālās daļas plānota auditorijas neformāla saruna ar ekspertiem par individuāli interesējošiem tematiem un jautājumiem.

Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā diskusijas vieta var tikt mainīta uz vasaras kafejnīcu blakus Fontaine Palace.

Paralēli diskusijai no plkst. 14:00. – 18:00
turpat promenādē radošo darbnīcu pasākumā  būs iespēja uzzināt daudz ko jaunu par atjaunojamo enerģiju, Zilo karogu un citiem ilgtspējīgas attīstības aspektiem. Pasākumā pulcēsies dažādu organizāciju pārstāvji un vides aktīvisti, t.sk. jaunieši, kas ar burinieku LOVIS ir atkuģojuši līdz Liepājai un jaunieši, kuri vēl tikai dosies ceļā ar to līdz Pērnavai.

Savukārt vakara pasākumā no plkst.21:00 klubā Fontaine Palace ārzemju viesu un vietējo publiku priecēs grupa Kuchenbeat ar ska-reggae melodijām. Par kuru runā, ka "enerģiskie Kuchenbeat nenogurstoši dara visu, lai dāvātu cilvēkiem vienīgi pozitīvu enerģiju, jo arī viņu izpildīto dziesmu noskaņa vienmēr ir gaiša. No viņiem strāvo tāds dzīvesprieks, ka kājas pašas sāk kustēties dejas ritmā".

Burinieks, kurš jūnija vidū sāka savu ceļu no Gdaņskas uz Turku, gar Latvijas krastiem kuģo starpautiska projekta "Sailing for Sustainability" ietvaros. Projektu veido un tajā piedalās vairāk kā 100 jaunieši no dažādām Eiropas valstīm, gan rīkojot un vadot apmācības, lekcijas un radošās darbnīcas uz kuģa, gan organizējot kuģa praktisko ikdienu. Tuvojoties ANO Ilgtspējīgas attīstības konferencei Rio+20, mēnesi ilgā brauciena mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, dodot iespēju ikvienam dalībniekam piedzīvot un attīstīt praktisku pieeju ekonomikas, atjaunojamās enerģijas, sadarbības lēmumu pieņemšanas un resursu patērēšanas jautājumiem lokālā un globālā mērogā.

Lai arī interesenti Latvijā varētu iepazīties ar kuģa komandu, projekta organizatoriem un ilgtspējas laboratorijā apskatītajiem tematiem, 26.jūnijā Liepājā un 1.jūlijā Salacgrīvā notiks publiski, visiem pieejami pasākumi, kuros vienkāršā un saistošā veidā ikviens varēs uzzināt vairāk par to, kas ir ilgtspējīga attīstība, alternatīvā ekonomika un atjaunojamās enerģijas.

Jebkurš interesents ir aicināts ielūkoties ilgtspējīgas attīstības labaratorijā! Ieeja visos pasākumos brīva!

Asnāte Borisova, Biedrība Radi Vidi Pats

Pievieno komentāru

Kultūra