Bufetē jebkurš var apgūt suši gatavošanas mākslu

Suši burtiskā tulkojumā nozīmē "tas ir saskābis", jo tradicionāli suši ir raudzēta zivs ar rīsiem, ko uzglabā sālī. Mūsdienās tas ir ēdiens, ko gatavo no īpaši vārītiem rīsiem, kas tiek pārklāti vai kuros ierullē dažādas sastāvdaļas, piemēram, zivi un citam jūras veltes.

Šobrīd suši ir viens no pasaulē vispopulārākajiem japāņu ēdieniem, kas tīri labi garšo arī daudziem latviešu tradicionālo kartupeļu un karbonādes cienītājiem. Ne viens vien suši ir mēģinājis pagatavot mājas apstākļos un secinājis, ka tik vienkārši tas nemaz nav. Ir vajadzīgas iemaņas un zinoši padomdevēji.

Ceturtdiena, 13.oktobrī, kokteiļbārā Red Sun Buffet, Pasta ielā 2, kā ierasts, pulksten 20:00, uz mākslas platformas RED SUN ART, padomus sniegs un paraugdemonstrējumus rādīs pavārmākslas meistars Dāvis Veilands, kurš zaļajās jūraszāļu lapās, ko izmanto suši gatavošanā, ir ietinis nevienu vien kilogramu rīsu, laša filejas un avokado.

„Par pavāru sevi saucu jau 3 gadus, bet suši gatavoju vien gadu. Tas noteikti nav no viegli pagatavojamajiem ēdieniem, bet, kad iemanās, tad tā lieta aiziet. Restorānā „Olive”, kur strādāju, suši ir ļoti populārs. Laikam latviešiem apnikusi gaļa un ātrās uzkodas. Un labi, ka tā, jo suši noteikti ir viens no diētiskākajiem un veselīgākajiem ēdieniem ēdienkartē” stāsta pavārs D.Veilands.

Ceturtdien ikvienam būs iespēja uzzināt, kā pareizi sagatavot produktus, redzēt, kā meistarīgi to visu satīt un nobaudīts, kas no visa šī procesa ir sanācis. Ieeja, kā vienmēr, visiem bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra