Brāmsa kantāti Rinaldo Latvijā pirmatskaņots LSO kopā ar vīru kori Gaudeamus

29. oktobrī plkst.18:00 Rīgā, Lielajā Ģildē Liepājas Simfoniskais orķestris sadarbībā ar RTU vīru kori Gaudeamus diriģenta Ivara Cinkusa vadībā pirmatskaņos Latvijā Johannesa Brāmsa dramatisko kantāti Rinaldo tenoram, vīru korim un simfoniskajam orķestrim. Vokāli ļoti prasīgajai Rinaldo lomai ir izraudzīts viens no Eiropā atzītākajiem tenoriem – Mati Turi.

Johans Volfgangs Gēte savas poēmas Rinaldo tekstu ir balstījis itāļu 16.gs. dzejnieka Torkato Taso eposā Atbrīvotā Jeruzāleme (La Gerusalemme liberata) vienu epizodi. Tā vēsta par pirmā Krusta gājiena bruņinieka Rinaldo krišanu raganas Armidas mīlas valgos un to, kā viņa kareivji, to atrodot, aicina viņu atgriezties pie saviem kristieša pienākumiem. Kantāte veidota kā saruna starp Rinaldo un viņa kareivjiem. Lai arī iesācis kantāti piecus gadus ātrāk, Brāmss to pabeidz tikai 1868.gadā, sava Vācu rekviēma spožo panākumu iedvesmots.

Vēl nesen Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Ivars Cinkuss sadarbojās vairākās veiksmīgās programmās, kur atskaņoja Igora Stravinska, Pētera Butāna un Imanta Kalniņa mūziku. Arī ar RTU vīru kori Gaudeamus savulaik orķestris ir veiksmīgi sadarbojies vairākkārt.

Koncertā izskanēs arī Brāmsa laikabiedra Johana Štrausa dēla valšu kaleidoskops Pie skaistās, zilās Donavas.

Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv un stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Koncertu organizē RTU vīru koris Gaudeamus.

Pievieno komentāru

Kultūra