Biedrības nams gatavs jaunajai koncertsezonai

15. septembrī ar balli “Viss vēl būs” kopā ar klausītāju iemīļoto kantrī mūzikas grupu “Klaidonis” Liepājas Latviešu biedrības namā tiks atklāta rudens pasākumu sezona. Kā jau ierasts, šovasar pirms aktīvās rudens pasākumu sezonas sākuma, Biedrības nams visas vasaras garumā veica dažāda veida renovēšanas un labiekārtošanas darbus gan Biedrības nama esošajās telpās, gan arī tā apsaimniekotajā folkloras centrā “Namīns” - tas viss gan telpu nomnieku, gan kultūras pasākumu cienītāju baudai un labsajūtai.

Visi sagatavošanās darbi tika veikti ēku pārziņa Ulda Roķa vadībā, kurš ar lielu atbildību plānoja un vadīja nepieciešamos labiekārtošanas, renovēšanas, kā arī citus tikpat svarīgus darbus, informē SIA Liepājas Latviešu biedrības nams Sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Puiga.

Šogad, kamēr Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra kolektīvi bija devušies uz Dziesmu un Deju svētkiem, kultūras centra kāpņu telpā tika veikti renovācijas darbi – Tautas mākslas un kultūras centra kāpņu telpas remonts, kurš nebija veikts kopš Liepājas Latviešu biedrības nama atgūšanas pēc padomju okupācijas gadiem. Tāpat notika arī Kamerzāles grīdas restaurācija.
Folkloras centrā “Namīns”, kurš atrodas Liepājas Latviešu biedrības nama apsaimniekotajā Kungu ielas radošā kvartāla piegulošajā teritorijā, pēc sertificēta skursteņslaucītāja amata meistara  Alda Zaķa apsekošanas, tika secināts, ka ēkas skursteņi atrodas avārijas stāvoklī un ir ugunsbīstami, tāpēc tika veikts dūmeņu galvju remonts. Tā kā folkloras centrs “Namīns” ir Valsts aizsargājamais kultūras piemineklis, visi darbi tika saskaņoti ar Latvijas nacionālo kultūras mantojumu pārvaldi.

Sākot ar 2018. gada janvāri, Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijā profesionālākajām filmu studijām interesentiem sniedz iespēju noskatīties filmu pirmizrādes no filmu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Līdz šim brīdim Biedrības namā demonstrēti pavisam kopā 12  kino seansi - gan spēlfilmas, gan dokumentālās filmas, kuras ar katru nākamo kino seansu ir arvien plašāk apmeklētas. Pēc apmeklētāju statistikas izvērtējuma,  kino seansus apmeklējuši vairāk kā tūkstots interesenti, kas nozīmē, ka Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzāle šogad ir tikusi iedzīvināta kā kino demonstrēšanas vieta, kuru atzinīgi novērtē gan filmu apmeklētāji, gan filmu veidotāji. Jau drīzumā – 8. septembrī Biedrības namā būs skatāma filmas “Laika tilti” un 29. septembrī “Homo Novus” filmu pirmizrādes un tikšanās ar to radošajām grupām. 

Pateicoties lielajam interesentu lokam, Liepājas Latviešu biedrības nams ir veicis pārrunas ar Latvijas Nacionālo kultūras centru par kino seansu izrādīšanu arī 2019. gadā.

Arī turpmākajā sezonā gaidīsim Jūs uz Biedrības nama organizētajām tematiskajām ballēm ar tautā mīlētajām grupām, kā arī uz Biedrības nama organizētajiem Simtgades pasākumiem.
Plašāka informācija par Biedrības namā notiekošajiem pasākumiem meklējama www.biedribasnams.lv


Pievieno komentāru

Kultūra