Biedrības namā uzziedēs rudens ziedu karalienes dālijas

Otro gadu pēc kārtas, no 20. līdz 22. septembrim, Liepājas Latviešu biedrības nama foajē rotās rudens ziedu karalienes dālijas – pavisam kopā ap 150 dažādu nokrāsu dāliju šķirnes, kas izaudzētas Vidzemes un Zemgales reģionos. Ziedu izstādi Liepājas Latviešu biedrības nams organizē sadarbībā ar Rīgas Dārzkopības un biškopības biedrības Dāliju audzētāju sekciju. Izstādes atklāšana notiks 20. septembrī plkst. 13.00.

Skaistākās dālijas no savām kolekcijām uz izstādi būs atveduši kolekcionāri Helga Ancāne, Juta un Maigurs Strīķi no Rīgas, informē SIA Liepājas Latviešu biedrības nams Sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Puiga.

Izstādes atklāšanā apmeklētājiem būs iespēja tikties ar dāliju kolekcionāri Helgu Ancāni un Maiguri Strīķi, kuri pastāstīs interesantus faktus par pieredzi dāliju audzēšanā, kā arī sniegs praktiskus padomus.

Dāliju kolekcionāre Maija Breikša stāsta: ''Ziemeļvidzemē šogad dālijām bijuši ļoti nelabvēlīgi laika apstākļi, kā jau tas ir bijis arī citviet.
Sausais un karstais laiks ļoti ietekmējis  dāliju augšanu un ziedēšanu, taču, nomainoties laika apstākļiem, tagad tās ir ļoti krāšņi saziedējušas un priecēs izstādes apmeklētājus.'’

Dālijas ir ļoti skaistas un krāšņas savā dažādībā, tās paver ļoti plašas variācijas iespējas ne vien krāsu, bet arī lieluma ziņā. Mazākie dāliju ziedi mēdz būt tikai 3 cm diametrā, bet lielākie spēj sasniegt pat 40 cm diametrā lielus ziedus. Daudzām dāliju šķirnēm no viena krūma izzied pat ap 200 ziedu. Tāda krāsu varavīksne, zieda formu daudzveidība un krūmu augstuma dažādība nav nevienai citai puķu kultūrai, tāpēc šie ziedi ir koši un ļoti skaisti akcenti jebkurā dārzā. Pirmos dāliju ziedus  var gaidīt jau jūlija sākumā, bet krāšņākā un bagātākā dāliju ziedēšana ir augustā un līdz pat rudens salnām.

Izstādi dzīvespriecīgāku iekrāsos arī radošās pilnveides studijas ‘’Mākslas Pasāža RADI’’ dalībnieku gleznotie dāliju ziedi jauktā tehnikā, kas tapuši mākslinieces Ilzes Elizabetes Rasas vadībā.
Ar daudzkrāsaino dāliju izstādi Biedrības nams noslēgs ikgadējo ziedu izstāžu ciklu, tāpēc aicinām ikvienu interesentu izbaudīt pirmās rudenīgās vēsmas Liepājas Latviešu biedrības nama organizētajā Dāliju ziedu izstādē!

Dāliju izstāde Biedrības nama foajē apskatāma:
20. septembrī no 13.00 līdz 18.00;
21. septembrī no 10.00 līdz 18.00;
22. septembrī no 10.00 līdz 18.00.

Ieeja izstādē ir bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra