Biedrības namā atklās Raita Karlsona fotoizstādi "Īsstāsti"

2. augustā pulksten 17.30 Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē tiks atklāta liepājnieka - fotogrāfa Raita Karlsona pirmā personālizstāde “Īsstāsti”, kurā būs apskatāmas 15 melnbaltas fotogrāfijas, kuras fotogrāfs ir uzņēmis pēdējo 2 gadu laikā.

“Fotografēšana man ir hobijs jau no bērnības, kad tika pavadīts laiks ar opīti fotoistabā attīstot negatīvus un gaidot attēla parādīšanos ķīmijas vanniņā. Patīk arī pats fotografēšanas process, kā arī reizēm negaidītais atrisinājums. Fotogrāfam ir iespēja pielietot dažādus izteiksmes līdzekļus, lai it kā šķietami ikdienišķu objektu izceltu, lai padarītu krāšņāku un atsevišķos gadījumos slēptu nepilnības – viss process ir radīšana,” apgalvo R. Karlsons.

Kaut arī autors sevi vairāk uzskata par dabas fotogrāfu, kurš rīta agrumā var mērot kilometrus, lai noķertu vienīgo visskaistāko saullēktu, šajā izstādē vairākums piedāvāto fotogrāfiju atbilst dokumentālās fotogrāfijas žanram ar izteiktu, savdabīgu autora subjektivitātes daļiņu.

Eksponētās fotogrāfijas vieno prozas žanra “īsstāsts” definējums, kuru portāls www.letonika.lv skaidro sekojoši: Īsstāsta vēstījuma centrā ir viens tēls un viens notikums, kas norobežots laikā (tēla dzīvē) un telpā. Stāstā tēlotā īstenība ētiski un filozofiski vispārinātā zemtekstā. Minētie nosacījumi padara īsstāstu par vienu no ietilpīgākajiem prozas žanriem. Atšķirībā no noveles, īsstāsta finālā nav negaidīta pavērsiena vai anekdotiska pārsteiguma.

Izstāde “Īsstāsti” būs skatāma no 2. augusta līdz 31. augustam Liepājas Latviešu biedrības nama Foajē.

Pievieno komentāru

Kultūra