Biedrības namā atklās Guntas Krastiņas gleznu izstādi

Pirmdien, 2. jūlijā, pulksten 17 Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā tiks atklāta mākslinieces Guntas Krastiņas personālizstāde "Filips”. Izstādē būs apskatāms gleznu cikls, kurā attēlots stāsts par viena īpaša kaķa daudzajām sejām. Iespējams, ka stāsts ir nevis tikai par kaķi, bet gan par pašu mākslinieci un kaķi viņā.

“Kaķi esot pieradināti vairāk nekā 9600 gadus atpakaļ un visi nākuši no viena ciltstēva - savvaļas meža kaķa. Un nu jau pasaulē esot vairāk nekā 600 dažādu kaķu sugu… Bet vai tas ir tik būtiski tiem, kuriem mājās ir šī pieradināti-nepieradināmā būtne? Un arī šajā gleznu ciklā ir stāsts par viena īpaša kaķa daudzajām sejām - sākot no “Filozofa”, “Eksistenciālista”, līdz pat “Konformistam” un “Frīkam”. Jā, tie visi ir viena kaķa, mana persiešu prinča Filipa tēli, kas notverti un iegleznoti audeklos, dzīvojot kopā zem viena jumta nu jau vienpadsmito gadu. (Protams, atklāts paliek jautājums - kurš pie kura dzīvo…) Bet - varbūt stāsts ir nevis tikai par kaķi, bet gan par mani - viņā? Iespējams, ka Viņš ir mans logs skatam pašai sevī? Jebkurā gadījumā, cilvēks nav vientuļa sala un ir kādi, kas piepilda mūsu mājas un sirdis ar mīlestību, murrājot ierušinājušies azotē...”

Gunta Krastiņa ir profesionāla māksliniece, mākslas maģistre, kura dzīvo un strādā Liepājā. Māksliniece strādā Liepājas Universitātē, kur pasniedz gleznošanu, kā arī nu jau sešus gadus vada bērnu mākslas studiju Rucavā, ir mākslas biedrības “Impasto” vadītāja, un šobrīd studē doktorantūrā. Viņai ir bijušas vairāk nekā 30 personālizstādes, tāpat māksliniece aktīvi iesaistās dažādos mākslas projektos un ir piedalījusies vairāk nekā 12 kopizstādēs visā Latvijā. Mākslinieces darbi sastopami privātkolekcijās Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Austrijā, Krievijā, ASV, Kanādā un Austrālijā.

Izstāde “Filips” skatāma no 2. līdz 29. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā.

Pievieno komentāru

Kultūra